Nie tylko kwas hialuronowy…

Popularne wypełniacze w medycynie estetycznej

Gdy mówimy o stosowanych w medycynie estetycznej „wypełniaczach” większość z nas zgodnie powie: „kwas hialuronowy”. Tak, to najpopularniejsza substancja. Ale nie tylko kwas hialuronowy jest wypełniaczem. Mówią Wam coś nazwy: Polikaprolakton, Hydroksyapatyt wapnia, Karboksymetyloceluloza?…

Polikaprolakton

Polikaprolakton to preparat o właściwościach płynnego implantu, który działa jednocześnie regenerująco na tkanki. Efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego. Jest stosunkowo nowym wypełniaczem, dlatego jego dostępność w gabinetach medycyny estetycznej jest jeszcze niewielka. Dostępny jest pod nazwą handlową #Ellanse. Może być użyty jako typowy wypełniacz, np. do zlikwidowania bruzd nosowo-wargowych albo wolumetrii.

Hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt, bardziej znany jako preparat: #Radiesse, to minerał będący składnikiem naszych kości i zębów. Tworzy ich rusztowanie. Wykorzystywany jest głównie w zabiegach modelowania twarzy. Efekt utrzymuje się dłużej niż po kwasie hialuronowym. Jego zaletą jest również to, że nie tylko wypełnia ubytki w skórze, ale również stymuluje ją do naturalnej odbudowy.

Karboksymetyloceluloza

Od około pół roku dostępna jest nowa generacja wypełniaczy na bazie karboksymetyloceluozy. #Erelle, bo taką nazwę handlową nosi preparat, może być stosowana w zastępstwie kwasu hialuronowego. Według producentów jej przewaga polega na większej czystości, a więc i bezpieczeństwie stosowania. Poza tym materiał jest bardzo plastyczny, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać za jego pomocą pożądany efekt, który dodatkowo ma się dłużej utrzymywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here