Jaki kształt i umiejscowienie implantów piersi są najlepsze?

Posted on
Jaki kształt implantow wybrać?

Jednymi z najczęściej zadawanych przed operacją powiększania piersi pytań są te dotyczące kształtu i umiejscowienia implantów. Postanowiłam więc dowiedzieć się, jak to właściwie jest z implantami: Jaki kształt i umiejscowienie implantów piersi są najlepsze?

Na moje pytania odpowiedział specjalista chirurg plastyk ze szczecińskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej „Beauty Group” dr n. med. Fabian Urban.

chirurgia plastyczna implanty piersi
Kształty implantów piersi : okrągły i anatomiczny

Lepszy jest implant okrągły, czy anatomiczny? Umieszczony podmięśniowo, czy podskórnie?

Dr n. med. Fabian Urban: Wchodzimy trochę w zakres wyboru nie pacjentki, a lekarza (śmiech). Choć oczywiście, pacjentki mają wybór, przynajmniej w pierwszym postawionym pytaniu. Prawie wszyscy specjaliści jako najmniej okaleczające i najbezpieczniejsze dla pacjentki stosują obecnie cięcie w fałdzie podpiersiowym. Podobnie wystandaryzowane na świecie jest umieszczanie implantu pod mięśniem. I to odpowiada na pierwsze pytanie, bo rodzaj implantu miał duże znaczenie przy umieszczaniu podskórnym – wtedy częściej wybierane były implanty anatomiczne. Podmięśniowo lekką przewagę mają implanty okrągłe, bo kiedy implant się obróci, pacjentka nawet tego nie zauważy. W dodatku implanty okrągłe są tańsze.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.