Najnowsze trendy w powiększaniu piersi

Posted on
W kwietniu 2016 odbyła się w Stanach Zjednoczonych elektroniczna ankieta dotycząca najnowszych trendów w chirurgii plastycznej piersi. 35 pytań odesłano do wszystkich chirurgów plastyków zarejestrowanych w USA. Pytania dotyczyły nie tylko trendów, ale również nowych technologii i kontrowersji, które ten zabieg wzbudza. Odpowiedzi nadesłało 1067 specjalistów.
Implanty: anatomiczne czy okrągłe

Bardzo ciekawym wynikiem było to, że aż 50% chirurgów nigdy nie używało implantów anatomicznych, a pozostałych 42% używa ich w mniej niż połowie zabiegów.

Przeszczep tłuszczu vs powiększanie piersi

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej stosuje się coraz częściej jako metodę wspomagającą powiększanie piersi implantami, niż jako samodzielny zabieg służący powiększeniu piersi.

Symulatory czy sizery

Większość lekarzy, bo aż 85%, nie używa symulatorów 3D typu Vectra czy Mirorr do przewidywanie wyników operacji. W trakcie konsultacji powszechnie stosuje się natomiast sizery – biustonosze lub koszulki z implantami, które pozwolą poczuć na sobie inny rozmiar biustu, zobaczyć swoją postać w trójwymiarze i realnych proporcjach.

Zabiegi poprawkowe

Ponad połowa używa dodatkowych siatek przy wtórnych zabiegach poprawkowych.

Umieszczenie implantu i blizny

Większość lekarzy umieszcza implanty z dostępem (cięciem) pod fałdem piersiowym i położeniem częściowo pod mięśniem.

Rozmiar implantów

Średnia wielkość implantów to 300 cc.

Masaż pooperacyjny

Masaż pooperacyjny jest powszechną praktyką u wszystkich lekarzy biorących udział w ankiecie.

Reoperacje – przyczyny

Najczęstszą przyczyną powtórnej operacji jest zmiana wielkości implantów i przykurcz torebkowy. Wytworzenie się torebki łącznotkankowej wokół implantu jest do pewnego stopnia normalne, ale kiedy torebka kurczy się i twardnieje powodując ból, wówczas konieczna jest reoperacja.

Ilość zabiegów rocznie

Ponad połowa respondentów wykonuje więcej niż 50 operacji powiększania piersi rocznie.

 

Źródło: estheticon.pl 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.