Modne poprawianie urody

Posted on
poprawianie urody

Moda już dawno wykroczyła poza nadane jej ramy i uzurpuje sobie prawa do innych dziedzin. Do medycyny, kosmetologii i chirurgii plastycznej też. I mam spore wątpliwości, czy słusznie.

Nowe zabiegi/terapie, które szybko stają się modne i „są must have”, tzn. że koniecznie trzeba je wypróbować na sobie, pojawiają się nawet aż za często. A chętnych jest więcej, niż myślicie. Niepokojący jest fakt, że na zabiegi decydują się osoby kompletnie nie mające do nich wskazań. „Specjalista powinien odmówić” – powiecie. Odmawia. Dobry odmawia. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto podejmie się wykonania tego zabiegu i raczej nie muszę tłumaczyć, co nim kieruje 😉

Usłyszałam ostatnio genialne w swej prostocie powiedzenie: „Jak się baba naprze na zabieg, to i lekarza znajdzie” 😉 Święta prawda. Bywa, że z każdą kolejną wizytą rzeczona baba nabywa wiedzy, za pomocą której skutecznie zbałamuci „entego” „specjalistę”, który zabieg wykona w dobrej wierze… albo w szczytnym celu 😉 Baba wyjdzie zadowolona, „specjalista” w sumie też powodów do narzekania nie będzie miał, więc właściwie o co chodzi, prawda?…

Chodzi o to, że każdy zabieg estetyczny ma na celu szeroko pojętą poprawę problemu na który zostaje zastosowany. Ten problem musi istnieć, a nie być jedynie mocno naciąganym (godzinami na siłę tropionym przed lustrem). Jak nie istnieje, to zabieg nie pomoże, a może czasem pogorszyć (ale to temat na inne rozważania).

Podchodzenie do zabiegów upiększających z rozsądkiem i według rzeczywistych potrzeb pozwoli zaoszczędzić sobie rozczarowań („ale dlaczego zabieg u mnie nie zadziałał? Tyle pieniędzy mnie to kosztowało, a efektu brak…”). Brak, bo nie było potrzeby wykonania zabiegu. Kropka. Ten „brak efektów”, to jeszcze nie jest najgorsza rzecz, która może spotkać osobę poddającą się zabiegowi bez widocznych wskazań.

Warto posłuchać specjalisty, który tłumaczy,dlaczego dany zabieg nie jest nam potrzebny. Nie odmawia dlatego, że jest leniwy. Nie odmawia, bo spieszy się do domu. Jedyny powód, jaki kieruje specjalistą odmawiającym wykonania zabiegu, to umiejętność przewidzenia następstw/skutków przeprowadzenia procedury bez konkretnych wskazań medycznych!

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.