Usuwanie blizn

Posted on
Usuwanie blizn, laser frakcyjny
Każda blizna przeszkadza tak samo, niezależnie od tego, jak powstała. Wyjątkiem będzie skaryfikacja, która pewnie prędzej lub później też zacznie przeszkadzać, ale nie powinno się narzekać na coś, co wykonało się w pełni świadomie, prawda?…

Rodzaje blizn:

– zwykłe,

– przerosłe/keloidy,

– atroficzne (zanikowe),

– potrądzikowe,

– powypadkowe,

– pooperacyjne,

– oparzeniowe.

Istnieje wiele „domowych” metod na zmniejszenie widoczności blizn. Najczęściej charakteryzują się tym, że kompletnie nie działają. Sposoby „apteczne” czasem działają, a czasem nie – to zależy od rodzaju blizny, jej głębokości, a także tego, jak długo już istnieje.

W gabinecie lekarskim

Skuteczną metodą zmniejszenia lub całkowitej likwidacji blizn jest zastosowanie zabiegów laserowych. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się laser frakcyjny eCO2, należący do grupy laserów ablacyjnych.

Jak wygląda zabieg?

Po dokładnym oczyszczeniu / zdezynfekowaniu miejsca poddawanego zabiegowi, nakładany jest krem znieczulający. Dodatkowo w trakcie zabiegu miejsce jest ochładzane strumieniem chłodnego powietrza, co znacząco poprawia jego komfort. Światło lasera kierowane jest bezpośrednio na bliznę. W wyniku działania lasera powstaje kontrolowane mikrouszkodzenie skóry, co zmusza skórę do wzmożonego procesu regeneracji poprzez wytwarzanie nowego kolagenu.

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić: opuchlizna i zaczerwienienie skóry, czasami ból. Następnym etapem jest proces łuszczenia się tkanki bliznowatej.

Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie kilku sesji laserowych w miesięcznych odstępach. Celowo piszę „kilku”, ponieważ ilość zabiegów zależy od rodzaju blizny.

Po zabiegu laserem ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Bezpośrednio po zabiegu można ochładzać miejsce poddane zabiegowi zimnym okładem. Przez 24 godziny nie wolno moczyć skóry. Przez kolejnych pięć dni należy nakładać na skórę tłuste kremy (wazelinę),co nie dopuszcza do nadmiernego wysuszenia i przyspiesza gojenie.

Ważne: bezwzględnie należy przestrzegać wskazań specjalisty wykonującego zabieg.

3 Comments

  1. Powiększanie piersi – blizny | Blog Chirurgicznie Precyzyjny says:

    […] Usuwanie blizn […]

  2. Natalia says:

    W walce z bliznami najlepiej sprawdzają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze efekty można uzyskac dzięki laseroterapii (laser CO2, iPixel, Emerge) a także mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Zabiegi zalecane sa do wykonania w serii.

  3. dominikbanan says:

    Ja skorzystałem z zabiegu laserowego, gdyż moje blizny potrądzikowe sprawiały, że miewałem kompleksy z ich powodu. Przez to zgłosiłem się do centrum medycznego, które skutecznie pomogło mi z moim problemem.

Leave a comment

Your email address will not be published.