Chirurgiczny lifting twarzy

Posted on
Zdjęcie przed i po liftingu twarzy
Ile razy niby żartem zdarzyło się Wam powiedzieć: „A co mi tam, najwyżej zrobię sobie lifting…”? … Od słów do czynów niekiedy daleka droga, ale może zdarzyć się, że przyjdzie taki moment, w którym jedynym skutecznym i widocznym rozwiązaniem dla odmłodzenia naszej skóry okaże się właśnie chirurgiczny lifting.

Moim zdaniem, pełny, chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem ostatecznym. Zanim się mu więc poddamy, powinnyśmy przeanalizować inne, mniej inwazyjne, procedury.

Czy operacyjnego liftu należy się obawiać?

Nie. Wykonany przez doświadczonego specjalistę potrafi odmłodzić twarz o przynajmniej kilka lat. Uzyskane efekty są trwałe (choć nie oznaczają, że przestajemy się starzeć).

Jak przebiega operacja liftingu twarzy?

(Cyt.) Lifting twarzy jest jednym z najtrudniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musi więc być wykonany ze szczególną precyzją. Nacięcie skóry wykonuje się powyżej małżowiny usznej w obszarze owłosionej skóry skroni, następnie w dół przed uchem i za małżowiną uszną do góry, a następnie poprzecznie do owłosionej skóry okolicy potylicznej. Dalej uwalnia się skórę na całym policzku, a w zależności od potrzeb także na szyi. W okolicy ślinianki przyusznej wykonuje się skrócenie powięzi policzkowej, co powoduje odmłodzenie policzka. Na szyi naciąga się mięsień szeroki, co znacznie redukuje zmarszczki szyjne. Na koniec zabiegu redukuje się nadmiar skóry poprzez jej odcięcie, co powoduje dodatkowe wygładzenie całej twarzy. Potem zakładane są już tylko drenaże dla kontroli krwawienia. Uzyskany w ten sposób efekt zabiegu jest długotrwały.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do pełnego zakresu operacji. Wówczas wykonywany jest tzw. mini-lifting. Procedura ogranicza się głównie do naprawy wyglądu określonej partii twarzy.

Ślady po nacięciach są niemalże niewidoczne. Operacja przeprowadzana jest w narkozie.

Pamiętajmy: po liftingu twarzy powinnyśmy zaplanować czas na rekonwalescencję. Nie jest to zabieg po którym następnego dnia wrócimy do pracy!

Decydując się na lifting należy pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu zaleceń chirurga podczas rekonwalescencji. Należą do nich między innymi:

– przez 3 tygodnie zakaz wykonywania nawet prostych czynności fizycznych

– przez dwa miesiące zakaz korzystania z solarium i opalania się na słońcu

– przez 6 miesięcy należy bezwzględnie unikać wysokich temperatur

18 Comments

 1. Pola says:

  Świetny zabieg. Pozbawił moją skórę twarzy ok 3/4 zmarszczek, urządzenie HIFU jest nowoczesne i skuteczne, poleciłabym każdemu taką inwestycję w swoje piękno.

  1. D.K says:

   Dżizas dziewczyny, ja wiem, że to jest świetna sprawa, bo przetestowałam na sobie, ale czy Wy w ogóle czytacie czasami artykuły, które komentujecie? Czy zawsze tak walicie ni z gruszki ni z pietruszki? Albo mi oczy wysiadają ze starości albo ja tu widzę artykuł o liftingu OPERACYJNYM

 2. Tamara says:

  Do tej pory ciężko jest mi ciężko wyjść z podziwu, że jest to zabieg bez użycia skalpela. W szybki sposób „zachęcono” moją skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Po około 3 miesiącach zauważyłam pierwsze efekty, które utrzymują się do dziś ! Czuję się o jakieś 10 lat młodsza. 🙂 szybkie spontaniczne decyzje są ponoć najlepsze.

 3. RyGabi says:

  Dobrze, że są takie zabiegi w dzisiejszych czasach. U mnie sprawa wygląda tak, że moja praca wymaga ode mnie tego żeby mieć wzorową prezencję, dlatego też udałam się na taki zabieg, z czego jestem bardzo zadowolona bo efekty przerosły moje oczekiwania 🙂 wyglądam świetnie.

 4. Marta says:

  Faktycznie zabieg godny uwagi, bo nie trzeba robić serii zabiegów – wystarczy jeden 🙂 Ja pozbyłam się kompleksu ogólnodostępnym zabiegiem 🙂 polecam.

 5. Halka says:

  Dzień dobry. Ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad skorzystaniem z tego typu zabiegów. Czytałam sporo o tym urządzeniu i zabiegu, ale nie mogę się zdecydować nad wyborem kliniki. Mieszkam w trójmieście. Zależy mi na znalezieniu czegoś na miejscu… nie chcę nigdzie wyjeżdżać bo podróże dużo mnie kosztują. Pozdrawiam.

 6. Wioleta says:

  Znacie jakąś dobrą klinikę w Trójmieście? Szukam pilnie, bo chcemy zrobić z mężem prezent dla mamy – zażyczyła sobie na 50 urodziny… PILNE

 7. tola says:

  Moim zdaniem warto zdecydować się na taki zabieg aby poprawić nasz wygląd 🙂

 8. Iza says:

  Moim numerem jeden wśród zabiegów na lifting twarzy jest Harmony XL, który jest całkowicie bezbolesny. Na początku nie byłam zadowolona, bo po 1 zabiegu nie było efektów, ale pani kosmetolog powiedziała mi, że widoczna poprawa będzie po 3 czy 4 zabiegu. I faktycznie efekty są teraz super 🙂

  1. Roma says:

   Witam proszę mi powiedzieć o tym zabiegu co Pani miała robiony?

 9. Marietta says:

  Iza zgadzam się z Tobą, można zaufać temu zabiegowi, bo moja twarz wygląda po nim o niebo lepiej 😀

 10. Baśka says:

  Lifting jednak to inwazyjny zabieg – czy są jakieś zabiegi mniej inwazyjne, które także pomogą poprawić jędrność i elastyczność skóry twarzy? Słyszałam o tzw. HIFU, ale niespecjalnie wiem na czym dokładnie polega.

  1. Tamara says:

   Byłam na zabiegu Ultraformerem III, który właśnie jest hifu i powiem ci że to naprawdę fajny, bezbolesny zabieg. Miałam go dopiero 2 tygodnie temu, a podobno efekty mają być dopiero po 3, ale tak naprawdę już widzę zdecydowaną poprawę na twarzy – bo właśnie na twarzy miałem go robiony.

 11. Frida says:

  Oj te trzy tygodnie oszczędzania się nie brzmią za dobrze, jeśli się pracuje. To jednak dość długi czas rekonwalescencji jak na zabieg dla urody i trochę mnie to przeraża. Jakoś przystępniejsze mi się wydają terapie niechirurgiczne ultherą albo ultraformerem, tylko nie wiem jak ze skutecznością w takim przypadku… Ktoś się orientuje, gdzie w Trójmieście można wykonać taki zabieg?

  1. Dorota says:

   Skuteczność zależy od wielu rzeczy, przede wszystkim potrzeb skóry no i sprzętu, ale te metody mają bardzo wysoką skuteczność i najczęściej nie trzeba powtarzać zabiegu 😉

 12. Baletnica says:

  Chyba nie ma kobietki która by chociaż przez chwilę nie pomyślała o liftingu po 40. Jak się patrzy na gładkie buźki gwiazd w telewizji to takie myśli przychodzą do głowy. Chociaż trochę bym się bała, mogłabyś napisać coś więcej o bezinwazyjnych metodach? Najbardziej mnie interesują lasery i ultradźwięki…

 13. lolka says:

  Frida skuteczność zależy od oczekiwań.
  Jak liczysz na szybki efekt, to będziesz niezadowolona. Jak możesz sobie pozwolić na dwa miesiące oczekiwania na widoczne rezultaty to warto rozważyć, bo różnica w jakości skóry jest widoczna.
  Jest kilka miejsc, w których mają Ultraformer, nie wiem jak z Ultherą.

 14. Sisi881 says:

  Super, że ktoś wymyślił taki zabieg, bo zdecydowanie wole wydać więcej kaski ale mieć efekty po pierwszym razie i tak jest z hifu 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.