Krem po zabiegach medycyny estetycznej

Posted on
krem do twarzy,pielęgnacja skóry po zabiegu
Po zabiegach medycyny estetycznej jednym z ważniejszych zaleceń jest odpowiednia (powiem nawet: odpowiedzialna) pielęgnacja skóry, aby nie zaszkodzić sobie nanosząc bakterie mogące wywołać stan zapalny. Kosmetyk powinien działać łagodząco i – w miarę możliwości – przyspieszać i ułatwiać gojenie.

Kremów dedykowanych do pielęgnacji skóry po zabiegach estetycznych jest wiele. Tak, jak w przypadku zakupu „codziennego” kremu w drogerii, i tu należy uważnie przypatrzeć się składnikom.

Co powinien zawierać krem, który zastosujemy po zabiegach medycyny estetycznej?

Odżywiającą skórę glicerynę, przyspieszającą gojenie alantoinę, sprzyjające regeneracji skóry: sulfakrat i wyciągi z roślin, składniki łagodzące podrażnienia: (np. pantenol, woda termalna), składnik antybakteryjny (np. siarczan cynku, miedź, cynk), tworzący ochronny film na skórze i zatrzymujący wodę kwas hialuronowy.

Idealnie byłoby oczywiście, gdyby zawierał wszystkie te składniki, najczęściej jednak spotykamy się z produktami, które zawierają tylko ich część najbardziej niezbędną dla osiągnięcia dedykowanego efektu (np. nawilżenia lub przyspieszenia gojenia).

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.