Kolagenowe powiększanie ust

Posted on
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do powiększania ust. Możemy wybierać spośród tych, które zostaną z nami na zawsze typu Aquamid, lub implant PermaLip, możemy też sięgnąć po czasowe wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które moim zdaniem należą do najbezpieczniejszych. Możliwe jest też chirurgiczne powiększenie czerwieni wargowej, jednak niewiele osób decyduje się na taką formę. Popularne, choć nie pozbawione wad jest powiększanie ust własnym tłuszczem.

Niewiele mówi się o powiększeniu ust z użyciem preparatu na bazie kolagenu zwierzęcego. Dlaczego?
Choćby ze względu na ryzyko wystąpienia alergii. Zanim zdecydujemy się na kolagenowe powiększenie ust konieczne będzie przeprowadzenie próby uczuleniowej.
Popularną substancją do „kolagenowego powiększania ust” jest Artecoll – mieszanka kolagenu i mikrocząsteczek pleksiglasu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przy pomocy cienkiej igły. Efekty utrzymują się do roku. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu konieczne jest uzupełnianie preparatu. Wadą tej metody jest ryzyko powstania w ustach grudek, które są wynikiem wchłonięcia się kolagenu i pozostania jedynie cząsteczek pleksiglasu. Niestety nie można ich usunąć.

Droższa alternatywą dla kolagenu zwierzęcego, jest podanie pacjentce jej własnego kolagenu (tzw. autokolagenu).
Efekty zabiegu utrzymują się do pięciu miesięcy.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.