Domowe sposoby na ładny biust – ćwiczenia

Posted on
Nasze piersi też lubią… ćwiczenia 😉
Mam wrażenie, że często o tym zapominamy. Trenujemy całe ciało, ale nie biust – a to błąd.

Warto pamiętać, że piersi też mają mięśnie. Może jest to powiedziane nieco zbyt ogólnie, ale zaraz zrozumiecie, o co mi chodzi 😉 Mam na myśli mięsień piersiowy większy i mniejszy. Tu posiadaczki implantów na pewno przypomną sobie, że chirurg właśnie pod mięśniem umieścił im silikonowe implanty, ponieważ to wciąż najpopularniejsza i najbardziej efektywna metoda operacji.

Od razu powiem, że ćwiczeniami nie zastąpimy operacji plastycznej, możemy jednak zadbać o kondycję biustu i opóźnić oznaki starzenia się. Efekty regularnych ćwiczeń mogą Was zaskoczyć 😉

Odpowiednie ćwiczenia biustu pozwalają w naturalny sposób wzmacniać mięśnie i unoszą (kształtują) piersi. Dodatkowo poprawiają jędrność i sprężystość skóry, co ma oczywisty wpływ na wygląd dekoltu.

Co ważne: proste ćwiczenia możemy wykonywać samodzielnie w domu 😉

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ćwiczenie 1

Usiądź wygodnie na podłodze z wyprostowanymi plecami i lekko rozszerzonymi nogami. Dłonie złóż przed sobą (tak jak do modlitwy) i z całej siły wciskaj dłoń w dłoń, następnie rozluźnij. Wykonaj dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Wyciskanie hantli w pozycji leżącej. Nie masz hantli? Użyj butelek z wodą 😉

Połóż się na podłodze z nogami zgiętymi w kolanach. Ręce razem z hantlami w dłoniach powinny leżeć swobodnie na podłodze prostopadle do ciała. Następnie unieś jednocześnie obie ręce do góry, ale tak, aby nie zetknęły się na środku. Ćwiczenia wykonuj w 3 seriach po 20 powtórzeń.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.