Siniak po zabiegu medycyny estetycznej– czy to się leczy?

Posted on
jak się pozbyć siniaków,sposoby na siniaki
Zdarza się, że po zabiegu medycyny estetycznej który polegał na iniekcji preparatu, w miejscu wbicia igły pojawia się siniak. Najczęściej ten niechciany efekt uboczny pojawia się po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego, mezoterapii igłowej lub terapii osoczem bogatopłytkowym, ale nie tylko: siniaka może pozostawić też iniekcja botoksu. A jak pozbyć się niechcianych pamiątek?

Siniaki po zabiegach estetycznych pojawiają się, gdy igła podczas iniekcji przebije naczynie krwionośne. Użycie do zabiegu kaniuli minimalizuje powstanie siniaków, ale nie daje całkowitej pewności, że się nie pojawią.

Co zwiększa ryzyko powstania siniaków?

– poddanie się zabiegowi podczas miesiączki

– spożywanie alkoholu na parę dni / godzin przed planowanym zabiegiem

– czynnik chorobowy: hemofilia,małopłytkowość, zaburzenia krzepliwości, skaza krwotoczna i inne

– cechy osobnicze / indywidualne, np. wrodzona kruchość naczyń

– stosowanie niektórych leków: np. aspiryny, ibuprofenu, heparyny

– niedobory witaminowe i mineralne: np. Wit. C, Wit. K, cynk

Kiedy siniak zejdzie?

Nie ma powodu do stresu, siniaki same znikają po upływie paru dni (7 – 10) stopniowo zmieniając kolor od ciemnego fioletu przez żółty do normalnego koloru skóry. W tym czasie można używać korektora, który zamaskuje te nieestetyczne pamiątki po zabiegu 😉

Siniak po zabiegu medycyny estetycznej– czy to się leczy?  😉 

Tego się zdecydowanie nie leczy, ale można przyspieszyć ich zniknięcie.

Jeżeli od zabiegu nie minęło jeszcze pół godziny warto zastosować zimne okłady, które nie tylko zmniejszą obrzęk, ale także obkurczą naczynia krwionośne minimalizując ryzyko wystąpienia siniaków.

Jeżeli od zabiegu minęło już więcej czasu (ok. dwa dni) można zastosować ciepłe okłady które będą działały obkurczająco. Z czego zrobić taki okład? Na przykład z kwiatów arniki, kasztanowca lub ziela żywokostu lekarskiego.

Pomocne będą także maści i kremy na stłuczenia zawierające wit. K. Maści z arniki górskiej, kasztanowca lub żywokostu uszczelniają naczynia krwionośne i zmniejszają obrzęki; warto sięgnąć po nie gdy tylko pojawi się zasinienie – i to nie tylko pozabiegowe.

Dobrym sposobem przy dużej skłonności do powstawania siniaczków jest przyjmowanie preparatów z diosminą na kilka dni przed zabiegiem. Przed kolejnym planowanym zabiegiem warto też zastosować kurację z wit. C i rutyny, które wpływają uszczelniająco na naczynka krwionośne, minimalizując ryzyko powstania siniaków.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.