Usuwanie poduszeczek Bichata – wyszczuplanie twarzy

Posted on
wyszczuplanie twarzy
Coraz częściej Panie pragnące wyszczuplić swoją twarz interesują się usunięciem tzw. poduszeczki Bichata. Co tym zabiegu sądzą chirurdzy plastyczni? Czy taki rodzaj modelowania kształtu twarzy jest bezpieczny?

Co to są poduszeczki Bichata?

Poduszki Bichata (wyniosłość Bichata) to inaczej ciało tłuszczowe policzka, czyli otorebkowana tkanka tłuszczowa usytuowana po jego wewnętrznej stronie.

Choć sam zabieg nie jest skomplikowany, chirurdzy przestrzegają przed możliwymi powikłaniami. Mówi się m.in. o możliwości uszkodzenia policzkowej gałęzi nerwu twarzowego lub przewodów ślinianki. Warto także pamiętać, że z wiekiem twarz zmienia się: zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a skóra staje się cieńsza; należy więc zadziałać wyobraźnią i przewidzieć to, jak usunięcie poduszeczek może wpłynąć na nasz późniejszy wygląd. Dodatkowo chirurdzy sugerują, by nie wykonywać tego zabiegu u osób poniżej 25 roku życia.

Wskazania do zabiegu:

  • Osoby dorosłe u których nadal utrzymuje się tzw. młodzieńcza krągłość twarzy,
  • Osoby o „pucułowatej” twarzy,
  • Osoby posiadające tzw. „chomiki”.

Podczas zabiegu poduszki tłuszczowe są częściowo usuwane lub całkowicie wycinane.

Efektem zabiegu są: wyszczuplona twarz i mocniej zarysowane kości policzkowe.

Przebieg zabiegu usunięcia poduszek Bichata:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub narkozie (na życzenie pacjenta). Całą poduszkę lub jedynie jej część usuwa się poprzez nacięcie wykonane wewnątrz jamy ustnej.

Po zabiegu może występować obrzęk i ból policzka (objawy te z reguły ustępują w ciągu kilku dni). Do momentu wygojenia pacjent powinien płukać jamę ustną specjalnym płynem antyseptycznym.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.