Sposoby na podpuchnięte oczy

Posted on

Każda twarz opowiada jakąś historię. Czasami jest to opalona skóra, która mówi:„byłam na plaży cały dzień”, worki i cienie pod oczami bywają odzwierciedleniem stresu i nie przespanych nocy. Choć wygląd naszej skóry pod oczami jest w dużym stopniu dziedziczny, możemy starać się zapobiegać problemom lub opóźniać pewne mechanizmy. Potrzebujemy zmian w stylu życia i ciągłej pielęgnacji.

Z wiekiem więzadła pod oczami zaczynają słabnąć, gromadzi się więcej tkanki tłuszczowej przez co obszar pod oczami przyjmuje kształt „poduszeczki”. Prawdą jest, że dużą rolę odgrywa tutaj proces dziedziczenia, jednak czynniki takie jak stres i brak snu także mają tutaj znaczenie. Układ krążenia podczas snu działa wolniej, nadmiar płynu zbiera się pod oczami, a organizm nie jest w stanie wchłonąć tego dodatkowego płynu tak szybko, jak to robił wcześniej, co prowadzi do podpuchnięcia.
Na opuchliznę pod oczami lub „worki” wpłynąć mogą także: styl życia, brak równowagi hormonalnej, złe nawyki żywieniowe, kurz, palenie papierosów, nadmierne spożycie i problemy zdrowotne: infekcje zatok, problemy z nerkami, tarczycą, niedobór żelaza. Zanim będziemy szukać rozwiązań doraźnych, zawsze należy więc skonsultować się z lekarzem i wykluczyć uwarunkowania zdrowotne.

Co jeszcze może powodować „problemowy” wygląd? Całodzienna praca przy komputerze lub wytężanie wzroku podczas nocnego wpatrywania się w ekran telefonu. Warto więc także przemyśleć nasze wieczorne rytuały i zastanowić się, czy właściwa jest nasza codzienna pielęgnacja. Dokładne zmycie makijażu jest bardzo istotne, jego brak powoduje zatkanie mieszków włosowych i gruczołów łojowych na powiekach, w wyniku czego gromadzą się bakterie powodujące stan zapalny.

Spanie z lekko uniesioną głową, unikanie nadmiernego spożycia alkoholu, a także zbyt dużej ilości soli z pewnością zaprocentują lepszym wyglądem naszych oczu.

Niekiedy bywa tak, że niezbędna staje się ingerencja chirurgiczna. Wspaniałe efekty wykonanego zabiegu korekcji dolnych powiek są długotrwałe. Zabieg powoduje odmłodzenie całej twarzy dzięki czemu możemy poczuć się pewniejsi siebie, bardziej otwarci i pozbawieni kompleksów. Krótki czas trwania zabiegu, łagodny i bezbolesny przebieg ,brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko przez osoby starsze, ale również w wieku średnim.Zabieg pod oczy

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.