Powiększanie ust – widoczne efekty

Posted on
powiekszanie ust
Powiększanie ust i zabiegi wolumetryczne – do nich najczęściej używamy kwasu hialuronowego. To bezpieczny preparat o przewidywalnym działaniu, ale przed jego użyciem często zastanawiamy się, jaką ilość kwasu powinnyśmy zużyć, aby uzyskać wymarzony efekt. Lekarz, oczywiście, pomoże w podjęciu decyzji, ale warto wiedzieć, o co lekarza zapytać 😉

Najczęściej do dyspozycji mamy preparaty z kwasem hialuronowym o pojemności 0,5ml lub 1,0ml.

Czy 0,5ml kwasu hialuronowego to dużo?

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Gdy mamy do czynienia z bardzo wąskimi ustami 0,5ml wystarczy, aby delikatnie zaakcentować czerwień wargową. W przypadku „normalnych” ust taką ilością kwasu osiągniemy efekt nawilżenia ust z bardzo (naprawdę bardzo) delikatnym efektem uwypuklenia. Oczywiście wspomniane uwypuklenie będzie widoczne w przypadku iniekcji całości preparatu (0,5ml) w jedną wargę (górną lub dolną). Moim zdaniem dzielenie tak małej ilości preparatu pomiędzy górną i dolną wargę pacjentowi, który chce osiągnąć efekt powiększenia ust, zupełnie nie ma prawa bytu! Jedyne, co osiągniemy, to chwilowe zadowolenie wspomnianego pacjenta, wynikające z – owszem – powiększenia ust, ale chwilowego, będącego skutkiem pozabiegowej opuchlizny… gdy opuchlizna zejdzie, pacjent już nie będzie taki zadowolony 😉 Ten sam efekt dotyczy pacjenta, który chce uzyskać efekt powiększonych ust mając własne usta z dość widoczną czerwienią wargową.

Mniej znaczy taniej, ale czy skuteczniej…

Czasami kieruje nami nieświadomość, a czasami chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Oczywistym jest, że za mniejszą ilość preparatu zapłacimy taniej… ale czy osiągniemy wymarzony efekt?

1ml kwasu hialuronowego, to – według mnie – podstawa, gdy zastanawiamy się nad powiększeniem ust (oczywiście, jak wyżej wspomniałam, pomijając pacjentów z bardzo wąskimi ustami).

Pamiętajmy, że na początku usta są lekko opuchnięte, co potęguje efekt. Po kilku godzinach opuchlizna zejdzie, dodatkowo część preparatu dość szybko się wchłonie, więc jeżeli oczekujemy widocznego efektu, nie obawiajmy się. Ostateczny efekt będzie dużo „mniejszy”, niż zaraz po zabiegu.

1ml kwasu hialuronowego nie zrobi z nas „glonojada”

powiększanie ust
Stosunek ilości 0,5ml do 1,0ml kwasu hialuronowego. Preparat pokazany na łyżce od zupy 😉

Żeby pokazać Wam, o jak niewielkich ilościach preparatu do powiększania ust mówimy, postanowiłam użyć łyżki do zupy i odpowiednio 0,5m i 1,0ml kwasu hialuronowego.

Sami zobaczcie 😉

6 Comments

 1. Ar says:

  na początku mniej, a częściej i systematyczniej, stopniowo więcej po kilku razach, większe znaczą dużo piękniej

 2. drszczepanska says:

  Powiększanie ust i innego rodzaju zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego są całkowicie bezpieczne. Każdy ma inne oczekiwania i potrzeby, dlatego też o idealnej dla nas ilości kwasu powinien zadecydować lekarz. Specjalista najlepiej będzie wiedział czego nam potrzeba 🙂

 3. Alaaa says:

  Ja ostatnio zdecydowalam sie na kwas hialuronowy i w zyciu chyba nie bylam taka zadowolona ze swoich ust. Są pełne, wyglądają naturalnie i mega pociagająco 😀 drugi raz bym sie nigdy tyle nie zastanawiała ale ja sie ogolnie boje ingerencji w nature xd

 4. Gość says:

  Witajcie,
  10 dni temu powiększyłam usta kwasem hialuronowym. Celem było wypełnienie górnej wargi. Była znacznie mniejsza niż dolna. W związku z czym Kosmetolog zdecydowała ze damy 1ml .. wystraszyłam się ze na jedna wargę to za dużo, ale zapewniała ze będzie dobrze. Ze znaczna większość preparatu się wchłonie i usta będą wyglądały naturalnie. Mija 10ty dzien a ja nadal mam opuchnięta wargę, rano wyglądam jak przysłowiowy „glonojad” w ciągu dnia troszkę to schodzi, i następnego dnia znów to samo. Porażka jakaś.
  Nie widzę różnicy od kilku, żeby to się zmniejszało. Jestem załamana ze tak zostanie. Człowiek ma przeczucie ze 1caly ml może być za dużo, a tu „specjalista” zapewnia ze będzie ok, jednak po dłuższym już czasie po zabiegu nie ma oczekiwanych efektów!
  Co robić? Jak przyspieszyć wchłanianie się kwasu? Czy może jednak to jeszcze opuchlizna która po prostu bardzo długo schodzi ??

  1. Medycyna Estetyczna dr n. med. Agnieszka Ledniowska says:

   Szanowana Pani;
   1ml preparatu to faktycznie nie jest jakaś znaczna objętość przy powiększaniu ust nawet mając na uwadze jedną wargę.
   Jeżeli jest Pani zainteresowana pomocą proszę napisać jakim preparatem powiększano usta, datę wykonania zabiegu oraz podesłać zdjęcie aktualne i wcześniejsze jeżeli takie Pani posiada.

   Z wyrazami szacunku dr n. med. Agnieszka Ledniowska
   https://gabinet-estetyczny.pl

 5. Eeeee says:

  1 ml to moim zdaniem dużo kwasu, dla mnie stanowczo za dużo, to zależy od tego kto jakie ma usta

Leave a comment

Your email address will not be published.