Perły Dermatologii Estetycznej 2017

Posted on
Najlepsze zabiegi estetyczne 2017

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetyczny (SLDE) w środę (11 października) ogłosiło wyniki konkursu „Perły Dermatologii Estetycznej 2017”. – Lekarze wybrali produkty, które są ich zdaniem najbardziej bezpieczne, efektywne, sprawdzone i skuteczne – mówiła podczas konferencji prasowej dermatolog dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska prezes SLDE

W tym roku do biura SLDE dotarło w sumie 1914 zgłoszeń. Co ciekawe, choć można było głosować przez internet, więcej lekarzy skorzystało z kuponów zamieszczonych w piśmie wydawanym przez stowarzyszenie „DermaNews” – tą drogą otrzymano 1275 głosów. Z możliwości głosowania on-line skorzystało 639 osób. – Głosują tylko lekarze. Aby zagłosować trzeba podać swój numer prawa wykonywania zawodu – informowała w rozmowie z portalem rynekestetyczny.pl Ewa Naperty z biura Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE).

– Organizowany od trzynastu lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują, który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej – podkreślała podczas konferencji prasowej dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

W zeszły roku lekarze głosowali na swoich faworytów w 14 kategoriach. W tym roku wybierali spośród 44 różnego rodzaju preparatów, dermokosmetyków, urządzeń i procedur zabiegowych. Organizatorzy stworzyli w sumie 17 kategorii. Największa liczba głosów w każdej z kategorii decydowała o wygranej produktu. Przyznano w sumie 19 „Pereł Dermatologii Estetyczne 2017”.

Oto zwycięskich 19 produktów:

PRODUKTY ZABIEGOWE

I. Zdrowe włosy

zdrowe włosy

DR.CYJ Hair Filler (Anti-Aging Institute) – Peptydowa terapia włosów to 7 peptydów biomimetycznych zawieszonych w kwasie hialuronowym, który nie tylko nawilża i odżywia skórę głowy ale przede wszystkim umożliwia powolne uwalnianie cząsteczek peptydów do organizmu. Terapia skutecznie hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost. Trwa 2 miesiące i wymaga 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

II. Smukłe ciało

endermologia

ALLIANCE endermologie (ITP S.A.) – Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Technologia pozwoliła połączyć trzy elementy, istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu (30 minut) oraz ilość powtórzeń.

III. Łabędzia szyja

nici Aptos

Nici APTOS NEEDLE 2G (Aesthetic Concept) – Efekt pięknej, gładkiej szyi z napiętą i jędrną skórą, bez widocznych poprzecznych bruzd i deformacji w obszarze mięśni platysmy to domena technik liftingujących Aptos, lidera w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych, czy wolumetrycznych. Nici Aptos Needle 2G to metoda oferująca niezwykle efektowne rezultaty. Przez niektórych chirurgów bywa uznawana jest za narzędzie skuteczniejsze w pewnych wskazanich, niż interwencja chirurgiczna.

IV. Perfekcyjny tandem

peeling chemiczny TCA

Peeling Skin Tech TCA Pain Control + dermokosmetyki Skin Tech (Lea Vivacy) – To terapia łączona, która ma zapewnić maksymalną skuteczność. Peeling medyczny Skin Tech Easy TCA Pain Control przeznaczony do stosowania przez lekarzy oraz dermokosmetyki medyczne Skin Tech do domowego stosowania przez pacjentów. Easy TCA Pain Control jest unikalnym peelingiem hybrydowym kwasu trójchlorooctowego i fenolu, który – jak informuje producent – zapewnia 80% mniej bólu i aż 20% bardziej efektywne rezultaty, niż klasyczny peeling Easy TCA.skin
Easy TCA Pain Control jest zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy II, a jego formuła jest chroniona patentem. Pozwala na leczenie różnych problemów skóry, takich jak objawy fotostarzenia, aktywny trądzik i blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz zmarszczki. Idealne uzupełnienie i optymalizację terapii peelingującej stanowi linia 9 medycznych dermokosmetyków Skin Tech zaprojektowanych dla pacjentów z konkretnymi problemami. Połączenie peelingu medycznego Easy TCA Pain Control wraz z medycznymi dermokosmetykami Skin Tech stanowi gotowe, profesjonalne rozwiązanie o synergicznym działaniu.

V. Dermostymulacja

Dermapen (REVISAGE) – DERMAPEN™ to oryginalne i zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Zastosowana technologia AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) i niezwykle wydajny silnik pozwalają na pracę z prędkością do 1300 nakłuć na sekundę. To wynik trudny do osiągnięcia dla jakiegokolwiek innego urządzenia. DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny, niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

VI. Totalne odmłodzenie

Restylane

Restylane (Galderma Polska) – Linia wypełniaczy Restylane oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb, umożliwiając uzyskanie naturalnego efektu. Restylane jest jednym z liderów na rynku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Producent chwali się już ponad 30 milionami zabiegów wykonanych na całym świecie. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w wielu światowych badaniach klinicznych.

VII. Kompleksowa odnowa skóry

mezoterapia

Neauvia Hydro DeLuxe (MATEX LAB) – Innowacyjny preparat do mezoterapii Neauvia Organic Hydro Deluxe to organiczny, wchłanialny preparat o potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwie stosowania. Neauvia Organic Hydro Deluxe jest połączeniem naturalności i zaawansowanej technologii. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne. Mezoterapia Neauvia już po pierwszym zabiegu daje efekt wyraźnego nawilżenia i zagęszczenia skóry, oraz napięcia i pobudzenia do produkcji kolagenu.

VIII. Ponętne usta

powiększanie ust

JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine (Allergan Polska) – preparat opracowano, by w sposób naturalny uwydatnić piękno ust, zachowując ich naturalny wygląd i miękkość. Preparat doskonale wypełnia, tworząc naturalną objętość i jednocześnie wygładza zmarszczki ust. Jednocześnie odświeża wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części.

Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS™. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine przeznaczony jest do zabiegów w obrębie fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka i linii żuchwy. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się nawet do 15 miesięcy.

IX. Magnetyczne spojrzenie

lifting nicmi

PRINCESS LIFT PDO (Croma Pharma) – Princess Lift jest nicią liftingującą wykonaną z polidioksanonu (PDO), która jest w pełni wchłanialna. Jak informuje producent na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Po prostym i bezpiecznym zabiegu nici zapewniają naturalny i widoczny efekt na twarzy i ciele. Dzięki najwyższej specjalnej igle – Ultra Thin Wall Needle – zabieg postrzegany jest jako prosty, skuteczny i bezbolesny.

X. Zabieg Roku 2017

Allergan

JUVÉDERM VOLITE (Allergan Polska) – To innowacyjny preparat do iniekcji zawierający 12 mg kwasu hialuronowego, który poprawia gładkość, nawilżenie i elastyczność skóry oraz usuwa drobne zmarszczki. Został zaprojektowany tak, aby efekty utrzymywały się nawet do 9 miesięcy już po jednym zabiegu. Produkt podaje się w iniekcjach śródskórnych i można go stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Dodatkowo Juvéderm® VOLITE zawiera lidokainę, która zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Po zabiegu skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, jest pełna naturalnego blasku, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność. W Juvéderm® VOLITE zastosowano innowacyjną technologię VYCROSS™, opracowaną przez firmę Allergan, która zwiększa stopień usieciowania kwasu hialuronowego zawartego w preparatach. Dzięki temu produkty z tej serii mają postać żelu o gładkiej konsystencji, który całkowicie integruje się z tkanką, dając doskonałe efekty rewitalizujące i liftingujące. Nie powodują też obrzęku i pozwalają pacjentom na znacznie szybszy powrót do codziennych aktywności.

DERMOKOSMETYKI:

XI. Nowość Roku 2017

Lea Vivacy

Stylage Skin Pro (Lea Vivacy) – to profesjonalna linia francuskich dermokosmetyków anti-aging do pielęgnacji domowej, doskonale dopasowana i stanowiąca uzupełnienie zabiegów Stylage®. Wspólne składniki aktywne łączące obie gamy produktów – czyli, najwyższej jakości kwas hialuronowy oraz antyoksydanty, zostały połączone z opatentowanym kompleksem VIVASÔME®. Kompleks ten, zwany przez niektórych „molekularną strzykawką”, dzięki swojej unikatowej formule pozwala na penetracje cennych składników aktywnych do głębokich warstw skóry. W rezultacie dermkosmetyki StylAge® SkinPro, odżywiają i rewitalizują skórę, stymulując naturalny proces jej odbudowy oraz intensywnie i głęboko nawilżają, zapewniając doskonałą ochronę przed skutkami starzenia.

UNIVERSKIN (Croma Pharma) – to gama produktów do pielęgnacji skóry stosowanych przez lekarzy. Preparaty łączą pielęgnację skóry z dermatologią funkcjonalną. Spersonalizowane produkty UNIVERSKIN cieszą się popularnością i uznaniem wśród dermatologów, chirurgów plastycznych i estetycznych w 30 krajach świata. UNIVERSKIN™ wprowadza logikę medyczną do schematu pielęgnacji skóry: analizę medyczną skóry przeprowadzaną przez przeszkolonych lekarzy, wybór aktywnych składników oraz określenie ich właściwego stężenia, ustalenie czasu stosowania, a następnie monitorowanie pacjenta.

witamina C

Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10% (Clinique) – Witamina C jest nie tylko jednym z najsilniejszych antyoksydantów, ale także wyrównuje koloryt skóry i działa przeciwstarzeniowo. Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10% od Clinique zawiera tyle Witaminy C co 12 pomarańczy. Producent informuje, że wystarczy dodać rano i wieczorem po dwie krople preparatu do ulubionego kremu, aby rozświetlić skórę, po tygodniu wyraźnie ją wygładzić, a po 12 tygodniach silnie zrewitalizować i odmłodzić, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

 

XII. Ochrona przeciwsłoneczna

Avene

SunsiMed (Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique) – W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny wzrost liczby zachorowań na nowotwory skóry, u podłoża których leży ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Jako ekspert w pielęgnacji przeciwsłonecznej, marka Eau Thermale Avene postanowiła stworzyć swój pierwszy wyrób medyczny o nazwie Sunsimed (wyrób medyczny klasy I). To jest pierwszy taki produkt, stworzony dla osób nadwrażliwych na słońce oraz pacjentów z tzw. grupy ryzyka (ryzyko rozwoju raka skóry). Skuteczność działania została udowodniona badaniami in vivo, na pacjentach w warunkach intensywnej i długotrwałej ekspozycji na słońce.

 

XIII. Skóra wrażliwa

Gama Cetaphil (Galderma Polska) – Już od 13-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów. Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają nawet o najbardziej wymagających pacjentów. Gama dermokosmetyków Cetaphil już po raz trzynastu z rzędu została wyróżniona Perło Dermatologii Estetycznej.

XIV. Regeneracja i ukojenie

krem do twarzy

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin (Nepentes Pharma) – Krem jest przeznaczony do pielęgnacji skóry no. po zakończeniu intensywnych przeciwtrądzikowych kuracji dermatologicznych, powodujących jej wysuszenie i podrażnienie. Jak informuje producent jego działanie zapewnia przywrócenie prawidłowego składu substancji naturalnie obecnych w skórze, a w efekcie odpowiednie nawilżenie oraz ukojenie i złagodzenie podrażnień.

 

XV. Skóra tłusta i trądzikowa

Keracnyl serum (Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique) – To pierwszy produkt do skoncentrowanej pielęgnacji o jednoczesnym działaniu przeciw niedoskonałościom skórnym, przeciw brązowym przebarwieniom i przeciw starzeniu skóry, stworzony przez Laboratoria DUCRAY. Działa na punktowe zmiany o charakterze zapalnym, uporczywe czerwone lub brązowe przebarwienia, jak również na wczesne zmarszczki, dzięki wyjątkowemu połączeniu składników aktywnych.

 

XVI. Skóra naczynkowa

SENSIFINE AR KREM (Filorga Poland) – To krem o intensywnym działaniu kojącym. Zmniejsza zaczerwienienia, redukuje stany zapalne. Oddziałuje na naczynia krwionośne redukując ich ilość, wielkość oraz zapobiega angiogenezie. Zawiera substancje aktywne, które uznawane są za jedne z najskuteczniejszych na rynku kosmetologicznym z potwierdzonym działaniem w medycznych badaniach klinicznych. Posiada unikatowe działanie termoregulujące i zapobiega powstawaniu rumienia. Zapewnia codzienną pielęgnację nawilżającą. Idealna baza pod makijaż.

XVII. Pielęgnacja ciała

ELANCYL SLIM DESIGN NOCTM (Pierre Fabre ELANCYL Slim Design) – Preparat obiecujący zmniejszenie cellulitu oraz poprawę sylwetki.

 

 

 

 

 

Źródło: rynekestetyczny.pl

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.