Odmładzający kolagen

Kolagen w medycynie estetycznej

medycyna estetyczna,zabiegi z kolagenem,odmładzanie
Starzenie się skóry, to temat zawsze aktualny 😉
W gabinecie medycyny estetycznej do dyspozycji mamy cały szereg zabiegów wspomagających naprawę skory, opóźniających efekty jej starzenia. Najpopularniejsze z nich, to zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoksu lub osocza bogatopłytkowego. Ale warto pamiętać o jeszcze jednej możliwości – zabiegach z użyciem kolagenu.

Kolagen zawarty w preparatach stosowanych przez specjalistów medycyny estetycznej jest analogiczny z naszym naturalnym kolagenem (wytwarzanym przez ludzki organizm). Nie powinien powodować alergii, więc jego stosowanie jest bezpieczne. O jednym z kolagenowych preparatów medycyny estetycznej pisałam tu: <LINK>

Wstrzyknięcie na odpowiednią głębokość preparatu kolagenowego powoduje wzrost liczby fibroblastów oraz stymulację do wytwarzania nowego kolagenu. Preparat pobudza tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co powoduje lepsze dotlenienie skóry.

Kolagen (iniekcje preparatu) możemy stosować do poprawy jakości skóry twarzy oraz ciała.

Znacząco zmniejszy on oznaki starzenia się skóry, nada jej elastyczność i sprężystość.

Preparaty z kolagenem przywracają skórze napięcie i niwelują zmarszczki nadając efekt młodzieńczego blasku. Z powodzeniem można zastosować go do wiotkiej skóry twarzy i szyi.

Zabiegi iniekcyjne z kolagenem można także zastosować w przypadku redukcji rozstępów lub blizn.

Zaletą zabiegu jest brak konieczności długiej rekonwalescencji. Od pacjentów słyszałam, że jest niemalże bezbolesny 😉

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here