Laserowa likwidacja dziurek po kolczykach

Posted on
Przekłuwanie uszu, to bardzo popularny zabieg. Wykonuje się go nawet u bardzo małych dziewczynek. Kobiety przekłuwają nie tylko uszy; popularny jest pępek, język, nawet miejsca intymne. Moda trwa od wielu lat, i wywodzi się z dawnych kultur. Kolczyki mają dodawać kobiecie atrakcyjności, podkreślać jej urodę, stanowić dopełnienie stroju, podkreślać jej status społeczny. Zdarza się jednak, że w wyniku noszenia zbyt ciężkich ozdób, dziurki stają się bardzo rozciągnięte lub ulegają rozerwaniu. Bywa także, że kolczyk w danym miejscu już nam się znudził i chcemy pozbyć się nieestetycznej dziurki po nim. Co możemy zrobić?

Miejsce po wyciągniętym kolczyku samo nie zniknie, tkanki wewnętrzne po jakimś czasie same się zrosną (w przypadku małych dziurek), ale na zewnątrz ślad pozostanie. W przypadku mocno rozciągniętej lub rozerwanej dziurki nie będzie już tak łatwo. Po ratunek możemy udać się do lekarza medycyny estetycznej, który przy pomocy krótkiego zabiegu laserem na zawsze rozwiąże nasz problem.

Zabiegi laserowe możemy stosować na każdej partii ciała, więc ślady po kolczyku zlikwiduje nam z takich miejsc jak:

– uszu
– nosa
– łuku brwiowego
– górnej i dolnej wargi
– pępka
– miejsc intymnych

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na odpowiednim skierowaniu wiązki lasera w poddawane zabiegowi miejsce, aby powstało kontrolowane uszkodzenie tkanek. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do regeneracji. Po zabiegu widoczne są małe ranki, które szybko się goją i nie pozostawiają blizn.

Zabieg nie jest bardzo bolesny, ewentualny dyskomfort redukuje się stosując chłodzenie strumieniem powietrza. Ze względu na bardzo krótki czas trwania zabiegu (parę minut) nie ma potrzeby stosowania innego znieczulenia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Z reguły tak. Wiele zależy jednak od zdolności regeneracyjnych organizmu i wielkości miejsca poddawanego zabiegowi. Bywa tak, że konieczne będzie wykonanie kilku zabiegów w miesięcznych odstępach.

Zaletą zasklepienia dziurki po kolczyku laserem jest możliwość ponownego przebicia danej okolicy po dokładnym wygojeniu. To dobra wiadomość dla tych, którzy np. wskutek wypadku lub innego uszkodzenia rozerwali dziurkę, ale także dla tych którzy po prostu znowu chcą nosić w tym miejscu kolczyk.

Po zabiegu należy przestrzegać zasad higieny, aby nie dopuścić do zabrudzenia, a co za tym idzie zakażenia powstałej ranki.. Specjalista wykonujący zabieg dokładnie nas poinstruuje jak należy postępować.

5 Comments

 1. Marika says:

  Gdzie można wykonać zasklepienia dziurki po kolczyku ?

  1. Dorota says:

   Dzień dobry. Gdzie w Katowicach można poddać się zasklepianiu dziurek w uszach? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 2. Agnieszka says:

  Bardzo proszę podać adres

 3. Barbara.her says:

  Jaki jest koszt zmniejszenia, bądź zasklepienia dziurek w uchach

 4. Wiola says:

  Witam serdecznie
  Mam bardzo naciągnięte dziurki w uszach po noszeniu kolczyków chciałabym to naprawić proszę o informacje gdzie w granicach Krakowa mogę to uczynić i jaki jest koszt .

Leave a comment

Your email address will not be published.