Ile preparatu podać?

Posted on
Powiększanie ust i zabiegi wolumetryczne – do nich najczęściej używamy kwasu hialuronowego. To bezpieczny preparat o przewidywalnym działaniu, ale przed jego użyciem często zastanawiamy się, jaką ilość kwasu powinnyśmy zużyć, aby uzyskać wymarzony efekt.
Lekarz – oczywiście – pomoże w podjęciu decyzji, ale warto pamiętać że do każdego zabiegu konieczna jest odpowiednia ilość preparatu. „Odpowiednia”, to słowo-klucz. Należy przez to rozumieć, że ilość preparatu powinna być każdorazowo dobierana indywidualnie dla konkretnego pacjenta. Zbyt mała ilość podanego preparatu nie pozwoli osiągnąć wymarzonego efektu estetycznego, a dość często okazuje się (jak w przypadku np. modelowania linii żuchwy jednym mililitrem preparatu) że efektu w ogóle nie ma…

Analogicznie sytuacja wygląda, gdy w konkretną okolicę podamy zbyt dużą ilość preparatu. Wówczas możemy mieć do czynienia z dość karykaturalnym efektem estetycznym lub wręcz z powikłaniem; dość częstym błędem był tzw. „efekt przepchanej doliny łez” wynikający w głównej mierze ze zbyt dużej ilości jednorazowo podanego preparatu w tej delikatnej i wymagającej okolicy.

Ilustracja do tego artykułu jest orientacyjną możliwą do podania ilością preparatu na daną okolicę. Należy jednak pamiętać, że ilość preparatu każdorazowo i bez wyjątku dobiera się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.