Bielizna menstruacyjna

Posted on
majtki Wuka
Miesiączka, to wciąż wstydliwy temat, który raczej wolimy przemilczeć. Być może nie jest to temat do wielogodzinnych debat w szerokim gronie, jednak z całą pewnością nie jest to też nic wstydliwego.

Dla wielu kobiet „te dni” są prawdziwym koszmarem; krwawieniu menstruacyjnemu towarzyszą: ból, rozdrażnienie i nudności. Niekiedy dolegliwości są tak nasilone, że wymagają interwencji lekarza. Wiele kobiet przez poczucie wstydu cierpi nie biorąc wolnego w pracy lub od innych obowiązków, bo – jak same mówią: „co miałyby powiedzieć szefowi…”

Między nami, kobietami

Wybór środków higienicznych zapewnia względne poczucie komfortu. Do wyboru mamy podpaski w różnych rozmiarach, kształtach i grubościach, tampony i tzw. „kubeczek menstruacyjny”. Każda z pań znajdzie więc coś, co najbardziej jej odpowiada. Każdy z tych środków oprócz zalet ma jednak też swoje wady…

W odpowiedzi na oczekiwania kobiet brytyjska firma Wuka, stworzyła nowość, mającą zostawić daleko w tyle wszystkie znane nam do tej pory środki higieniczne, stosowane podczas miesiączki.

Majtki wielokrotnego użytku na okres

To zdecydowana nowość na rynku bieliźniarskim. Majtki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby można było je nosić bez użycia jakichkolwiek środków higienicznych.

Bielizna zapewnia poczucie komfortu i tego, że nie trzeba będzie obawiać się, że ktoś coś zauważy, że coś przecieknie lub – co zdarza się najczęściej – że zabraknie nam środków higienicznych.

Majtki można nosić przez osiem godzin bez przerwy, niezależnie od obfitości krwawienia.

Warstwa chłonna może pomieścić odpowiednik czterech tamponów krwi menstruacyjnej (ok. 20ml). Majtki zostały wykonane z wysokiej jakości rozciągliwego materiału z bardzo chłonną wkładką wielokrotnego użytku o antybakteryjnych właściwościach i dodatkową warstwą ochronną, dzięki której krew nie plami ubrań.

Jak działa bielizna Wuka?

majtki na okres Wuka
fot. instagram Wuka

Krew menstruacyjna przechodzi przez materiał, następnie wsiąka we wkładkę, która ma działanie zasysające, a warstwa ochronna blokuje jej dalszy przepływ. Chłonność majtek zmniejsza się dopiero po dwóch latach użytkowania.

Majtki menstruacyjne pierzemy w pralce, w temperaturze 40 stopni.

Dostępne są rozmiary od xs do xxl. Obecnie produkowane są jedynie w kolorze czarnym.

Koszt, to około 30 funtów

Współzałożycielka marki Wuka, Ruby Raut wskazuje na zalety produkowanej bielizny:

– pozwalają zaoszczędzić pieniądze, które trzeba co miesiąc wydać na środki higieniczne

– zmniejszają produkcję comiesięcznych odpadów, doskonale wpisując się w trendy ekologii

– zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od sytuacji

– mogą być doskonałym rozwiązaniem dla kobiet niepełnosprawnych

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.