Zabiegi liftingujące

Posted on
Odmładzanie skóry. Medycyna estetyczna
Lifting – jak to łatwo powiedzieć… 😉
Zabiegów z nazwą „lifting” lub deklarujących „efekt liftingu” jest co najmniej kilka. Który z nich będzie napinał skórę, a który jest „liftingiem” wyłącznie z nazwy?

Odpowiedni rodzaj zabiegu powinien dobrać doświadczony specjalista, wziąwszy pod uwagę przede wszystkim stan skóry, indywidualne predyspozycje i – oczywiście – oczekiwania pacjenta i to, czy można je spełnić.

Czy wiek pacjenta ma znaczenie? I tak, i nie. Młodemu pacjentowi nikt nie będzie proponował chirurgicznego liftu, jednak to nie wiek, a stan skóry jest w tym przypadku czynnikiem determinującym.

Pamiętajcie, że nie zawsze dla uzyskania pożądanego rezultatu konieczna jest bardzo inwazyjna procedura. Warto zaufać doradzającemu nam specjaliście.

Przedstawiam kilka zabiegów, które pomogą w napięciu skóry twarzy:

Technologia HIFU

Są to zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, pozwalające indukować powstanie drobnych punktów koagulacji w warstwie mięśniowej SMAS, wszystkich warstwach skóry oraz w tkance podskórnej. Urządzenie o nazwie Ultraskin II stymuluje wszystkie warstwy skóry nie naruszając ich ciągłości. Dzięki temu (wg producenta) możemy osiągnąć efekt bezoperacyjnego liftingu.

Laserowy lifting – endolifting Fotona 4D

Zabieg składa się z czterech etapów:

Endolifting 4D
– Frakcjonowanie 3D,
– Termolifting Piano
– Super Ficial Ablacja.

Tak szeroki zakres oddziaływania na skórę podczas jednego zabiegu gwarantuje doskonały efekt liftingujący. To działanie nie tylko działanie napinające skórę, ale dające efekt odświeżenia, likwidacji przebarwień oraz innych niedoskonałości.

Nici chirurgiczne

Zabieg polega na wprowadzeniu nici pod skórę pacjenta przez malutkie nacięcia na owłosionej skórze głowy w okolicach skroni. Lekarz wykonuje zabieg specjalną cienką igłą. Nici są wyposażone w mikroskopijne zaczepy (haczyki), umożliwiające stabilne zamocowanie w skórze. Wygładzenie zmarszczek następuje poprzez odpowiednie naciągnięcie wprowadzonej nici.

Osocze bogatopłytkowe

To dobry sposób na poprawę gęstości i napięcia skóry. Naturalny zabieg przywracający skórze młodość i blask. Pobudza komórki skóry do odnowy, wykazuje działanie napinające i przeciwzmarszczkowe. Najlepiej sprawdza się w serii zabiegów.

Chirurgiczny lifting skóry

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Polega na naciągnięciu powięzi (SMAS,ang. Superficial Musculo Aponeurotic System), oraz usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. W zależności od potrzeb może być wykonany w wersji pełnej, obejmującej całą twarz i/lub szyję lub tzw. mini lifting, gdzie zabieg ogranicza się wyłącznie do wyznaczonego obszaru (najczęściej okolice żuchwy).

Jeśli skóra nie wymaga jeszcze intensywnych zabiegów, warto zadbać o odpowiednie nawilżanie i złuszczanie. Wprawdzie nie zlikwidują one głębokich zmarszczek, ale poprawią stan skóry i przygotują ją do kolejnych zabiegów. Sprzymierzeńcem w walce o piękną skórę są peelingi, retinol, iniekcje kwasu hialuronowego, mezoterapia, botoks i zabiegi laserowe.

Zdecydowana na lifting?

Zapytaj więc specjalistę, które zabiegi będą dla ciebie najlepsze.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.