Uszy? – to już nie mój kompleks!

Posted on

Co to są kompleksy i jak destrukcyjny mają na nas wpływ nikomu nie trzeba tłumaczyć.
Bywa, że z ich powodu zamykamy się w domu, stronimy od kontaktów z przyjaciółmi, mamy trudności ze znalezieniem wymarzonej pracy.
Warto więc wypowiedzieć im wojnę i … ją wygrać!

Jedną z przyczyn naszych kompleksów mogą być uszy, które niesfornie odstając nadają nam „plastusiowy” wygląd. Z problemem odstających uszu zmagają się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Na nic zdaje się noszenie długich gładko przyczesanych włosów, opasek czy czapek, bo przecież nie wszędzie można je założyć, a poza tym to wcale nie rozwiązuje problemu ponieważ i tak wiemy, że „one” tam są !

W takiej sytuacji warto poddać się operacji korekcyjnej uszu, która definitywnie rozwiąże nasz kompleks.

Jak przebiega operacja plastyczna uszu?

Tak naprawdę to krótki, bezbolesny zabieg, który nie wymaga pobytu w szpitalu. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Już po godzinie od plastyki uszu można wrócić do domu.
Operacja plastyczna uszu nie jest skomplikowanym zabiegiem dlatego z powodzeniem wykonuje się ją zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

 

Podczas operacji wykonywane jest nacięcie pod małżowiną uszną w taki sposób, aby odsłonić chrząstkę, którą chirurg plastyczny odpowiednio nacina i modeluje, aby uzyskać pożądany efekt.
Na koniec zakładane są szwy i opatrunek, który należy nosić przez siedem dni. Po tym czasie usuwane są szwy niewchłanialne.
Nacięcie podczas operacji wykonywane jest w taki sposób, żeby powstała blizna była zupełnie niewidoczna. Efekt w postaci wymarzonych uszu pozostaje na całe życie 😉

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, który szczegółowo omówi zakres i przebieg operacji. Warto wtedy zadać lekarzowi wszystkie nurtujące nas pytania. Pamiętajcie, że podczas konsultacji nie ma głupich pytań, i powinniśmy szczerze opowiedzieć lekarzowi o wszystkich wątpliwościach.

Zalecenia pozabiegowe:

– Przez 6 tygodni po operacji obowiązuje zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak: aerobic, siłownia, fitness, pływanie itp.

– W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz  intensywnego opalania się.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.