Szyja – lifting bez skalpela

Posted on
lifting szyji, medycyna estetyczna
Szyja na której z wiekiem pojawiają się zmarszczki i bruzdy, to trudny przeciwnik. Wymaga kompleksowego działania. Medycyna estetyczna to niekiedy ostatnia deska ratunku przed chirurgiczną ingerencją. Współczesne zabiegi i preparaty niekiedy pozwalają całkowicie uniknąć bardziej inwazyjnej metody. Aby efekt nas zachwycił, warto czasem połączyć siły i możliwości medycyny estetycznej, i wykonać kilka uzupełniających się zabiegów.

Współcześnie mamy do czynienia z laserami, które powodują znaczne napięcie naskórka i pobudzają produkcję kolagenu. Warto z tego skorzystać. Efekty terapii za pomocą odpowiedniego typu laserów mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Lasery swoje działanie koncentrują nie tylko w głębokich warstwach skóry, ale mogą również przynieść bardzo szybkie efekty zewnętrzne, likwidując poszarzały naskórek, przebarwienia i szorstkość skóry.

Mezoterapia igłowa pozwala uporać się z wiotką skórą i drobnymi zmarszczkami na szyi. Używane do tego celu preparaty na bazie kwasu hialuronowego i retinolu dają doskonały efekt odmłodzenia. Warto terapię połączyć z preparatami na bazie witaminy C, które rozświetlą skórę.

Gdy na efekty nie chcemy czekać, warto zastosować nici liftingujące. Podskórny stelaż stworzony przez nitki powoduje napięcie i podniesienie zwiotczałej skóry. Zaletą jest także trwałość tego zabiegu. Nici nie tylko tworzą podporę dla tkanek, ale także silnie pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Pierwsze efekty możemy zobaczyć natychmiast po zabiegu.

Warto także pomyśleć o terapii osoczem bogatopłytkowym. Wśród licznych zalet jego stosowania możemy wymienić regenerację skóry, która w przypadku szyi ma nieocenione znaczenie. Terapię tę można stosować niezależnie od innych zabiegów.

Aby efekty zabiegów chirurgicznych były bardziej spektakularne i cieszyły nas długo proponuję zacząć od zadbania o elastyczność i jakość skóry szyi. Same możemy wykonywać masaż z użyciem środka nawilżającego, który pomoże ujędrnić skórę. Masujemy szyję dłońmi od obojczyków kierując się ku podbródkowi. Aby zaoszczędzić czas warto taki masaż wykonywać wieczorem, np. podczas wklepywania w skórę kremu.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.