Premiera na rynku estetycznym – Sunekos

Posted on
Sunekos 200, Sunekos1200
Sunekos 200 i Sunekos 1200, to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Brzmi skomplikowanie?
To inaczej: preparat, który wykazuje działanie nawilżające i wygładzające zmarszczki, oraz delikatne działanie wolumetryczne.

*Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej nazywanej również ECM.

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i – przede wszystkim – elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom w połączeniu z kwasem hialuronowym. Wspomniane aminokwasy, to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu?

Przede wszystkim dogłębnego nawilżenia i rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek na twarzy i delikatnej wolumetrii.

Preparat dostępny jest jako Sunekos 200 stosowany u osób młodych, chcących jedynie odświeżyć wygląd skóry, oraz Sunekos 1200 polecany osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry oraz utratą objętości tkanek.

Oba preparaty zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta można łączyć lub stosować osobno.

Preparat podawany jest przy pomocy igły lub kaniuli za pomocą trzech ściśle określonych technik (mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub kaniulą). Do zabiegu stosowane jest znieczulenie w postaci kremu znieczulającego.

Ilość potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb skóry pacjenta.

Zastosowanie Sunekos

Ze względu na sposób działania preparat możemy również podać na:

  • szyję
  • dekolt
  • dłonie
  • ramiona
  • wewnętrzną stronę ud
  • obszar pod kolanami
  • powieki (likwiduje cienie)

Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest lekki efekt wolumetryczny, kolejne efekty (rozświetlenie skóry, wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie) pojawiają się stopniowo po 10 dniach.

Efekty podania preparatu Sunekos utrzymuja się około pół roku.

*źródło: bdaesthetic

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.