Powiększanie pośladków

Posted on
Powiększanie piersi nie budzi już takiego zaskoczenia jak niegdyś. Popularność tego zabiegu z roku na rok rośnie, a chirurdzy plastyczni uszczęśliwiają kolejne, zmagające się z kompleksem mikromastii, panie. Czy podobnie będzie z innymi zabiegami chirurgii plastycznej?
Razem z popularnością Kim Kardashian przyszła moda na kobiece kształty i … wyraźnie zarysowane (żeby nie powiedzieć duże 😉 ) pośladki.
Kształtna pupa, to marzenie niejednej kobiety. Marzenie, dodajmy, ciężkie do osiągnięcia przy jednoczesnym wymogu szczupłej sylwetki. Europejki rzadko mogą pochwalić się dużą pupą, która jest zasługą genów. Więc trzeba sobie pomóc. Ale jak?

Przynajmniej na trzy sposoby:
– kwasem hialuronowym
– własnym tłuszczem
– implantami

Dwie pierwsze metody (kwas hialuronowy i własny tłuszcz), to metody czasowe. Raczej nie możemy liczyć na naprawdę spektakularny efekt, możliwe jest osiągnięcie delikatnego uwypuklenia lub zaokrąglenia w miejscach iniekcji. W tych przypadkach preparaty podawane są podskórnie przy pomocy kaniuli. Preparat z kwasem hialuronowym jest od razu gotowy do podania, natomiast własny tłuszcz wymaga wcześniejszego pobrania i odpowiedniego przygotowania. Powiększenie pośladków tkanką tłuszczową można (a czasem trzeba) wykonać w połączeniu z innym zabiegiem: liposukcją.

Powiększenie pośladków implantami jest metodą stałą, jednak możliwe jest ich usunięcie. Zasada jest taka sama jak w przypadku implantów piersi.

Wyróżniamy dwa rodzaje implantów pośladków:

– okrągłe – dające naprawdę spektakularny efekt okrągłej pupy
– owalne – gdy zależy nam na naturalnym efekcie

Implanty możemy podzielić pod względem tekstury na gładkie i teksturowane. Wykonane są z miękkiego, odpornego na pęknięcia, żelu silikonowego. Podczas konsultacji z chirurgiem dobierany jest odpowiedni kształt i rozmiar implantów.
Pamiętajmy, aby dobrać je do proporcji ciała. Inaczej efekt będzie karykaturalny.

Choć po operacji pacjentka wymaga rekonwalescencji (tak, jak w przypadku piersi), powrót do dobrej formy jest szybki.

Uwaga!

Oprócz zalet implanty pośladków mają swoje wady.
Zwłaszcza gładkie implanty narażone są na rotację (obracają się). O ile w przypadku implantów okrągłych dyskomfort przy rotacji odczuje tylko właścicielka, to w przypadku implantów anatomicznych obrócony implant będzie widoczny dla wszystkich gołym okiem. Wówczas konieczna będzie kolejna operacja.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.