Makijaż permanentny: przed czy po botoksie lub kwasie hialuronowym?

Posted on
Co powinno być wykonane najpierw: botoks, kwas hialuronowy, czy makijaż permanentny?

Panie korzystające z takich usług medycyny estetycznej jak modelowanie kwasem hialuronowym i usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej dość często zastanawiają się, czy zabiegi te należy wykonać przed czy po makijażu permanentnym.

Właśnie. Co powinno być wykonane najpierw: botoks, kwas hialuronowy, czy makijaż permanentny?

Najprościej jest kierować się zasadą, że jako pierwszy wykonujemy zabieg, który utrzyma się najdłużej. W tym przypadku będzie to makijaż permanentny.

Na drobne odstępstwo (w niektórych przypadkach) możemy pozwolić sobie przy botoksie. Niektórzy specjaliści medycyny estetycznej oraz lingerystki doradzają, aby na makijaż permanentny udać się jednak po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. W tym przypadku „po” oznacza moment, gdy preparat w pełni rozwinie swoje działanie, czyli najlepiej miesiąc po iniekcji botoksu.

Dlaczego? Botoks działa rozluźniająco na mięśnie, co bezpośrednio przekłada się na czasowe usunięcie zmarszczek mimicznych, jednak może też delikatnie wpłynąć na wygląd twarzy. Wykonując makijaż permanentny jako pierwszy, ryzykujemy wystąpienie asymetrii lub zmiany kształtu (w tym przypadku brwi) w momencie, gdy botoks zacznie działać. Zaznaczam jednak jeszcze raz, że zdania tutaj są mocno podzielone i wielu specjalistów będzie upierało się przy zachowaniu odwrotnej kolejności. Prawdą przecież jest, że wystąpienie drobnej asymetrii zawsze można skorygować.

A jak to jest w przypadku powiększania ust?

Makijaż permanentny ust utrzyma się – znów: zdecydowanie dłużej niż kwas hialuronowy. Znów: kolejność ta ma kluczowe znaczenie dla perfekcyjnego wyglądu ust. Lingerystka nadając kształt i kolor naszym ustom powinna pracować na ich naturalnym wydaniu 😉 ponieważ wykonując makijaż permanentny na powiększonych kwasem hialuronowym ustach ryzykujemy powstanie bardzo karykaturalnego efektu lub dużej asymetrii.

Podsumowując:

Najpierw robimy makijaż permanentny ust, potem powiększamy (modelujemy) usta kwasem hialuronowym

I na odwrót:

Najpierw botoks, a potem makijaż permanentny brwi

2 Comments

  1. Strony Internetowe says:

    Fajny blog!

  2. Ewa says:

    A jesli to byly kreski na powiece,to kiedy botoks.?

Leave a comment

Your email address will not be published.