Lifting brwi

Posted on
Brwi idealne, to nie tylko wyprofilowane łuki, czy dobrze wykonany makijaż permanentny, ale przede wszystkim właściwe ich położenie.
Gdy są usytuowane zbyt wysoko, nadają twarzy nienaturalnego, czasem zdziwionego wyrazu. Gdy znajdują się zbyt nisko, wyglądamy na zmęczonych i starszych, niż jesteśmy, lub nadają „naburmuszonego” wyrazu twarzy.

Przyczyną zbyt nisko osadzonych brwi może być natura (taka uroda) lub opadanie tkanek i mięśni spowodowane starzeniem się organizmu. Jeśli ten defekt stanowi dla nas problem, możemy rozważyć poddanie się zabiegowi podniesienia brwi w klinice chirurgii plastycznej. Zabieg ten proponowany jest osobom, które nie kwalifikują się jeszcze do chirurgicznej korekcji powiek górnych. Efekt odsłonięcia gałki ocznej oraz uzyskana w ten sposób większa wyrazistość twarzy powoduje, że możemy być postrzegani jako osoby zdecydowane i pełne sił witalnych.

Jak wygląda zabieg?

Podniesienie brwi, to jeden z krótszych zabiegów; może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalidzacji. Można go przeprowadzić kilkoma technikami:

Pierwsza, najbardziej typowa, to nacięcie w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i podpreparowanie skóry głęboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, a następnie uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze i dalej podszycie dolnej części skóry nad brwiami do okostnej tak, aby efekt był pewniejszy; i wreszcie naciągnięcie skóry, skrócenie jej i zszycie w miejscu pierwotnego nacięcia.
Inny sposób, to preparowanie skóry nad czepcem. W ten sposób unikamy możliwości uszkodzenia gałązki czołowej nerwu twarzowego. Kolejna metoda, to wykorzystanie cięcia jak do plastyki powiek górnych, podpreparowanie skóry 1 cm powyżej górnego brzegu oczodołu, a następnie założenie kilku szwów za skórę na wysokości brwi oraz przeszycie ich powyżej brzegu oczodołu.

Szwy usuwane są po 7 – 10 dniach od zabiegu.

Pierwszy miesiąc po zabiegu, to czas, kiedy pacjent powinien zwracać na siebie szczególną uwagę. Mimo braku dolegliwości pozabiegowych należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz solarium i sauny. Aby umożliwić szybkie gojenie się, zalecany jest spokój i wypoczynek.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.