„Breform”- biustonosz wewnętrzny

Posted on
alternatywa dla silikonowych implantów piersi
Wiele kobiet chcących poprawić wygląd obwisłych piersi szuka dla siebie najskuteczniejszego rozwiązania oferowanego przez chirurgię plastyczną. Najczęściej jest to operacja liftingu biustu z augmentacją silikonowymi implantami piersi.
Istnieje też zabieg o nazwie Breform.


Czym jest Breform?

Breform to niewchłanialny implant siatkowy wykonany z poliestru. Jest stosowany w chirurgii powiększania piersi i mastopeksji (podnoszenia piersi). Ten implant siatkowy jest czasami opisywany jako biustonosz wewnętrzny, ponieważ służy do kształtowania i podnoszenia piersi, a swoim wyglądem przypomina miseczkę tradycyjnego biustonosza. Breform umieszcza się w piersi z równoczesną redukcją lub bez niej, aby wspierać obwisłe piersi. W niektórych przypadkach zabieg można wykonać poprzez nacięcie wokół otoczki lub tradycyjne z pionowym nacięciem (lizak), lub w kształcie kotwicy.

Jak działa Breform?

Wstępnie uformowany implant Breform umieszcza się między tkanką piersi, a skórą. (Wkładka zostaje umieszczona pod tkanką tłuszczową i przytwierdzona do kości klatki piersiowej za pomocą tytanowych śrub.) Następnie chirurg plastyczny przymocowuje go do tzw. „punktów kotwiczenia”, aby zapewnić mu wsparcie od góry i dopasowanie do tkanki piersi. Implant Breform w rzeczywistości łączy się z tkanką piersiową w celu trwałego podniesienia. Teoretycznie powoduje to mniejsze obciążenie tkanki bliznowatej, co zmniejsza ryzyko rozciągnięcia.

Ryzykiem umieszczenia trwałej siatki może być to, że ewentualne jej usunięcie może być niezwykle trudne, niepoprawne mocowanie implantu może spowodować natomiast trwałe odkształcenie piersi.

Wszczepienie Breform może też powodować wiele innych potencjalnych zagrożeń:

– ból

– infekcję

– krwawienie

– nieregularność konturu piersi

– akumulację płynu

– skurcz tkanki piersi

– wewnętrzne blizny

– zakłócenia w badaniach przesiewowych raka piersi

Breform został opracowany przy użyciu siatki chirurgicznej wykorzystywanej przez dziesięciolecia w innych procedurach chirurgicznych. Długoterminowe wyniki tych zastosowań wykazały możliwe niepożądane konsekwencje. Poliestrowa siatka chirurgiczna może prowadzić do zrostów, perforacji lub zablokowania przepływu krwi. Pacjenci powinni więc zachować daleko idącą ostrożność, decydując się na taką procedurę.

Ta opcja chirurgiczna nie jest zatwierdzona przez FDA i obecnie nie jest dostępna w m.in. Stanach Zjednoczonych. Zabiegu nie wykonuje się też w Polsce. Wiem o dostępności tego zabiegu w Anglii i Irlandii, nie wiem o żadnym innym kraju; wbrew zapewnieniom z niektórych publikacji nie ma też dostępnej w Internecie listy przeszkolonych w zakresie tego zabiegu lekarzy (strona breform.com takich informacji z pewnością nie zawiera).

Czy istnieją bezpieczne alternatywy dla Breform?

Koncepcja wewnętrznego biustonosza ma sens, używanie trwałego materiału może nie być najlepszym rozwiązaniem. Istnieją biokompatybilne siatki implantów, które wydają się umożliwiać bezpieczne tworzenie wewnętrznego biustonosza.

Czym jest Seri ?

Obiecująca nowość o nazwie Seri (określane jako rusztowanie chirurgiczne) od Allergan zostało zatwierdzone przez FDA w takim właśnie celu. Wykonane jest z wchłanialnego jedwabiu. Podtrzymuje tkankę piersi stymulując jednocześnie produkcję własnego kolagenu. Seri całkowicie rozpuszcza się w ciągu około jednego roku, pozostawiając giętką lecz podtrzymującą tkankę.

Seri może być stosowany do wielu celów, w tym do rekonstrukcji piersi po mastektomii, rewizji powiększenia piersi, korekcji wysunięcia implantu, fałdowania nieprawidłowego położenia i operacji podnoszenia piersi.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.