Balerinki: elegancja na płaskich obcasach

Posted on
Balerinki na wiosne

Balerinki to buty uniwersalne. Nadają się zarówno na wyjście do miasta, jak i wizytę w teatrze. Oczywiście w zależności, jaki model wybierzemy. W takim obuwiu dobrze czują się młode dziewczyny, a także świadome swojej wartości businesswoman, przed którymi cały świat stoi otworem. Producenci nie próżnują. Na rynku jest tyle modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedyś wyjście na ważną uroczystość w butach bez obcasów byłoby co najmniej nietaktem. Współczesna moda idzie jednak naprzód i elegancko można wyglądać również w płaskim obuwiu. Dzięki temu dobrze się prezentujemy, a jednocześnie swobodnie czujemy. Nie bolą nas nogi, a do tego wygodnie nam się porusza, gdyż ciało jest w naturalnej pozycji.
Dla każdego coś dobrego

Wybór balerinek jest tak ogromny, że na pewno znajdziemy dla siebie model, w którym będziemy się dobrze czuć. Można nawet dobrać więcej niż jedną parę do różnych kreacji i na rozmaite okazje. Balerinki idealnie komponują się z klasycznymi kreacjami, które zakładamy do pracy, teatru lub na różne inne uroczystości. Doskonale prezentują się na nodze, nadając jej lekkości. Dla kobiet ceniących subtelny styl doskonale sprawdzą się baleriny w stonowanych kolorach z niewielką ozdobą, np. kokardą. Wdzięku butom nadają drobne wycięcie z boku. Oryginalną propozycją są skórzane buty z laserowo wyrytymi rowkami. Do kreacji wieczorowych można dopasować baleriny ozdobione frędzlami z noskiem w kształcie trójkątnego szpica, który optycznie wydłuża nogi. Z kolei do stroju służbowego będą się nadawać klasyczne buty o niskim stanie dostępne w różnych kolorach.
Buty bez obcasów: ulga dla nóg

Obuwie powinno być wygodne, ale jednocześnie eleganckie. Balerinki idealnie spełniają te dwie role. Płaska podeszwa sprawia, że czujemy się atrakcyjnie, a do tego chroni nasze stopy. Długotrwałe noszenie obcasów działa niekorzystnie na zdrowie. Stopa się deformuje. W efekcie na starość będzie się nam źle chodziło nawet butach ortopedycznych. Zniekształca się również nasza sylwetka, gdyż ciągłe utrzymywanie podwyższonej postawy niekorzystnie wpływa na nasz kręgosłup i może być przyczyną wad postawy. Poza tym czyni nasze nogi bardziej podatnymi na żylaki. Oczywiście nie da się całkowicie zrezygnować z popularnych szpilek. Czasem po prostu mamy je ochotę założyć, żeby poczuć się atrakcyjnie. Niemniej jednak takie sytuacje powinny się zdarzać sporadycznie. Doskonałą alternatywą są eleganckie i kobiece, ale równocześnie bardzo wygodne baleriny.
Idealny ubiór: zadbaj o dodatki

Jeśli chcemy wyglądać elegancko, powinniśmy nie tylko dobrze zestawiać ze sobą kreację i buty, ale również zadbać o inne dodatki. Dobrze dobrana biżuteria, zegarek i inne ozdoby powinny się idealnie komponować. Nawet zapinki do włosów i styl uczesania muszą być tożsame z całą kreacją. Tylko wtedy będziemy się naprawdę dobrze prezentować. Te subtelne i z pozoru mało istotne elementy mają razem doskonale współgrać. Dzięki temu będziemy się czuć atrakcyjnie i kobieco.

Autor artykułu:

Tekst powstał we współpracy z firmą Noevision

Balerinki na wiosne
Neovision – kolorowe balerinki

Baleriny neovision1

Baleriny neovision2