Wibo Incredible Gel – lakier prawie hybrydowy

Posted on

Od kilku sezonów w trendach króluje manicure hybrydowy. I słusznie.

Nie sposób zaprzeczyć jego zaletom: jest trwały, pozwala wykonywać WSZYSTKIE (serio!) czynności domowe, w biurze można stukać w klawiaturę bez obaw o odpryśnięcie, a przede wszystkim pięknie błyszczy. Czy niszczy paznokcie?

To pytanie zostawię bez odpowiedzi, ponieważ zdania są bardzo podzielone i nie sposób jednoznacznie stwierdzić, czy tak, czy nie. Każda z nas osądzi to według stanu swoich paznokci. Trochę z hybrydą jest tak, jak z tipsami: dla jednych to najgorsze zło, a dla innych fantastyczne rozwiązanie. A prawda jest taka, że żadna nakładana substancja nie jest dla paznokcia obojętna, więc argument, że hybryda zniszczy paznokieć, przynajmniej do mnie, nie trafia. Chyba, że paznokci nie malujemy w ogóle lub wykonujemy tzw. manicure japoński (polerowanie krzemionką koloidalną), ale nie o tym chciałam dziś opowiadać 😉

Koszt manicure hybrydowego zaczyna się od ok. 40 zł. To, jak długo lakier z nami zostanie, zależy od tempa wzrostu paznokci (odrost na lakierze jest zdecydowanie passè) oraz tego, jak szybko zamarzy nam się coś nowego 😉

A co, jeśli chcemy zaoszczędzić lub po prostu mamy ochotę same ozdobić nasze paznokcie? Wtedy polecam sprawdzony przeze mnie zestaw lakierów „Wibo Incredible Gel”.
wibo lakiery

Manicure zaczynamy od pokrycia paznokci bazą, która wyrównuje płytkę paznokcia oraz zabezpiecza ją przed żółknięciem. Kolejnym etapem jest nałożenie wybranego koloru (najlepiej z linii Wibo Gel, choć nie ma takiej konieczności, bo równie dobrze trzyma się lakier innej marki). Na zakończenie nakładamy kluczowy dla całości element (Top Coat), który utrwala i nadaje niesamowitego połysku.

wibo top coat

Preparatów tego typu sprawdziłam naprawdę wiele i, uwierzcie, ten jest najlepszy! 😉 Zaraz po nałożeniu możemy spodziewać lekko „dziwnego” odczucia ściągnięcia lub wnikania czegoś w nasz paznokieć, które po kilku sekundach mija. Zarówno lakier jak i top z tej serii rozprowadzają się doskonale, nie tworzą smug ani pęcherzyków powietrza. Zastygają na paznokciu bardzo szybko.

Efekt tego manicure śmiało możemy porównać do hybrydy, zarówno pod względem jakości, jak i trwałości. Cenowo zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle podobnych produktów.
Polecam 😉

wibo incredible gel