Zastrzyk Barbie

Posted on
opalenizna w zastrzyku, zastrzyk Barbie
Postęp współczesnej technologii i możliwości medycyny, kosmetologii, i wszelkich zabiegów poprawiających nasz wygląd, upewnił nas, że jeden zastrzyk może okazać się doskonałym rozwiązaniem na nasze kompleksy. Ostrzykujemy się więc coraz chętniej i… odważniej. Jednak nie zawsze jest to bezpieczne.
Czy opalenizna w zastrzyku to dobre i bezpieczne rozwiązanie?

Melanotan powstał w Ameryce w latach 80. jako syntetyczna wersja naturalnego hormonu, który stymuluje skórę do produkcji pigmentu zwanego melaniną. Jest to podawany w postaci zastrzyków lek, który nadaje skórze efekt naturalnej opalenizny. Producenci opisują sposób jego działania jako „zmuszenie” skóry do produkcji melaniny. Dodatkową zaletą preparatu ma być według producenta to, że wpływa on na podniesienie libido. Siedmiodniowa kuracja pozwala cieszyć się opalenizną przez kolejnych kilka tygodni. Koszt kuracji jest niewielki.

Jej skutki mogą okazać się dużo kosztowniejsze…

Dlaczego Melanotan jest niebezpieczny?

Przede wszystkim: lek ten jest nielegalny – i to powinno już dać nam do myślenia/

Zgodnie z informacją głównego inspektoratu farmaceutycznego produkt pod nazwą „Melanotan I” i „Melanotan II” nie zostały w Polsce dopuszczone do obrotu, ponieważ nie zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, jakości i skuteczności.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że kupując produkt niewiadomego pochodzenia i źródła, narażamy nasze zdrowie i życie, bo nie jesteśmy w stanie ustalić, czym dokładnie jest ten specyfik i co zawiera. Być może zakupiony lek będzie tym o który nam chodziło, ale co będzie, jeżeli okaże się czymś znacznie gorszym?

Według ekspertów stosowanie „zastrzyku Barbie” (bo tak pod taką nazwą pojawiają się o nim informacje) może powodować szereg działań niepożądanych:

– niebezpieczny wzrost ciśnienia

– trudności w diagnozowaniu m.in. nowotworów skóry

– mdłości

– zawroty głowy

omdlenia

– ciemne plamy pigmentacyjne na skórze

W niektórych przypadkach przyjmowanie „zastrzyku Barbie” zakończyło się śmiercią.

Dalej macie ochotę na „łatwą” opaleniznę? Warto pamiętać, że nielegalny specyfik, to rosyjska ruletka: możemy stać się tak samo zimni, sztywni i bez życia, jak lalka Barbie.

 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.