Zabiegi wolumetryczne twarzy

Posted on
lifting bez skalpela
Naturalnym efektem procesu starzenia się skóry jest opadanie tkanek. Szczególnie widoczne są ubytki w obrębie kości policzkowych (środkowe partie twarzy). Zmniejszenie się lub całkowity zanik charakterystycznych „jabłuszek” na kościach policzkowych powoduje zmiany w wyglądzie owalu twarzy i powstanie tzw. „chomików”, czyli obwiśnięcia skóry w obrębie żuchwy.

Stopniowa utrata naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego rozpoczyna się po 25 roku życia. Skóra traci jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Z wiekiem możemy zaobserwować znaczne zwiotczenie i opadanie skóry.

Doskonałym rozwiązaniem jest uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego poprzez odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej.

Zabiegi wolumetryczne

Przywrócenie utraconej objętości tkankom znacznie wpływa na wygląd, a w szczególności na odmłodzenie twarzy. Podanie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w obrębie kości policzkowych, spowoduje wymodelowanie tej partii twarzy, ale także napnie skórę w konsekwencji unosząc luźną skórę żuchwy. Jest to efekt porównywalny do delikatnego liftingu.

Dodatkową zaletą podania kwasu hialuronowego jest uzyskanie znacznego polepszenia wyglądu skóry pomimo wchłonięcia się już preparatu. Dzieje się tak ponieważ, kwas hialuronowy stymuluje skórę do procesów regeneracyjnych, pobudzając produkcję kolagenu. Gdy kwas hialuronowy już się wchłonie pozostaje trwałe „rusztowanie”, które powoduje, że skóra i tak wygląda dużo lepiej niż przed zabiegiem.

Kwasem hialuronowym możemy:

– uwypuklić zapadnięte (płaskie) policzki

– poprawić owal twarzy

– nadać objętości w obrębie kości policzkowych

– zlikwidować głębokie bruzdy nosowo-wargowe

– wymodelować brodę

– uzupełnić ubytki objętości skroni

– wypełnić „dolinę łez”

– wymodelować usta

– poprawić kształt nosa

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.