Zabiegi na wiotką skórę

Posted on
zabiegi na wiotką skórę i zmarszczki
Objawy starzenia się skóry nie zawsze związane są z wiekiem. Należy oceniać je indywidualnie.
Przyczyny starzenia się skóry możemy podzielić na dwie grupy:
  • naturalne, związane z wiekiem (przyczyny wewnętrzne) oraz
  • pochodzące z czynników zewnętrznych: trybu życia, diety, ekspozycji skóry na promienie słoneczne itp.
Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują szereg doskonałych zabiegów zwalczających wiotkość skóry. Z jakich warto skorzystać?

Skóra, to organ starzejący się najszybciej. Zmiany, które zachodzą w jej wyglądzie, są najbardziej widoczne. Wielu chirurgów plastycznych zgodnie przyznaje, że choć chirurgiczny lifting jest najskuteczniejszą metodą, jako procedura jest po prostu inwazyjny, dlatego powinien być rozważany dopiero na końcu, gdy pożądanego efektu nie przyniosły inne metody.

Nowoczesne metody i technologie

Korzystając z metod niechirurgicznych należy nastawić się na efekty stopniowo narastające w czasie. Nie spodziewajmy się natychmiastowego „efektu wow”. Regeneracja to proces wymagający od pacjenta zarówno czasu jak i cierpliwości. Nowoczesne terapie stymulujące mechanizmy odnowy skóry przynoszą wymierne efekty w postaci głębokiej naprawy/przebudowy skóry oraz, co dla większości pacjentów najistotniejsze: doskonałe efekty estetyczne.

Lifting bez skalpela”

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi HIFU czyli „hight intensity focused ultrasound”.

Urządzenie wykorzystuje falę akustyczną (ultradźwięki) której zadaniem jest spowodowanie ruchu komórek tkanek. Wywołane ruchem tarcie w tkance, a co za tym idzie: podgrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie, stymuluje regenerację tkanek oraz skracanie (kurczenie się) włókien kolagenu. Zabiegi doskonale pobudzają tkanki do procesów regeneracyjnych i produkcyjnych. Służą tzw. biorewitalizacji. Zabiegi HIFU dzięki swoim właściwościom dają efekt liftingu.

Laserowy lifting – endolifting Fotona 4D

Zabieg składa się z czterech etapów:

Endolifting 4D
– Frakcjonowanie 3D,
– Termolifting Piano
– Super Ficial Ablacja.

Tak szeroki zakres oddziaływania na skórę podczas jednego zabiegu gwarantuje doskonały efekt liftingujący. To nie tylko działanie napinające skórę, ale dające efekt odświeżenia, likwidacji przebarwień oraz innych niedoskonałości. Więcej na temat laserowego liftingu znajdziecie tutaj: LASER FOTONA

Radiofrekwencja czyli tzw. termolifting

Technologia wykorzystuje ciepło pod wpływem którego uaktywniają się naturalne procesy odnowy kolagenu poprawiające napięcie i jędrność skóry.

Zabieg wykonywany jest dwoma metodami zależnymi od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Metoda endodermalna (wewnętrzna), czyli działanie wewnątrzskórne polega na wprowadzeniu pod skórę cieniutkiej kaniuli emitującej radiofrekwencję i podgrzaniu tkanki do określonej temperatury. Zabieg musi być ściśle kontrolowany przez lekarza.

Metoda zewnętrzna jest całkowicie bezinwazyjna. Zabieg polega na zastosowaniu specjalnych głowic rozmiarowo dobranych do leczonego obszaru ciała. W efekcie zabiegu dochodzi do przebudowy skóry i tkanek, wizualnej poprawy jakości skóry.

RF – fala radiowa

Zabieg polega na podgrzaniu zawartego w skórze kolagenu powodując w pierwszym etapie obkurczenie jego włókien i zainicjowanie procesów odnowy. Skóra po zabiegu staje się jędrna i elastyczna, a efekty pozabiegowe narastają w czasie.

Plazma, czyli tzw. czwarty stan skupienia

Mikrowiązka plazmy dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu wytworzona pomiędzy końcówką urządzenia a skórą pacjenta, powstaje poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu. Zabieg jest bezpieczny i w pełni kontrolowany, nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących tkanek, nie powoduje też przepływu prądu przez ciało pacjenta. Tą metodę możemy zastosować m.in do:

  • liftingu powiek

  • zmarszczek okolic oka,

  • zmarszczek „palacza”

  • liftingu owalu twarzy

Odmładzający kolagen

Kolagen zawarty w preparatach stosowanych przez specjalistów medycyny estetycznej jest analogiczny z naszym naturalnym kolagenem (wytwarzanym przez ludzki organizm). Wstrzyknięcie na odpowiednią głębokość preparatu kolagenowego powoduje wzrost liczby fibroblastów oraz stymulację do wytwarzania nowego kolagenu. Preparat pobudza tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co powoduje lepsze dotlenienie skóry. Kolagen (iniekcje preparatu) możemy stosować do poprawy jakości skóry twarzy oraz ciała.

Znacząco zmniejszy on oznaki starzenia się skóry, nada jej elastyczność i sprężystość.

Preparaty z kolagenem przywracają skórze napięcie i niwelują zmarszczki nadając efekt młodzieńczego blasku. Z powodzeniem można zastosować go do wiotkiej skóry twarzy i szyi.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego

Warto skorzystać z zabiegów uzupełniających deficyty tkanki podskórnej.

Hialuronowe wypełniacze szybko i precyzyjnie przywracają utraconą objętość tkanek. To doskonała substancja przywracająca objętość w miejscach, gdzie z przyczyn np. starzenia się skóry lub utraty wagi tkanki straciły swoją objętość. Pozwalają modelować lub dodać objętości takim okolicom jak:

– usta

– skronie

– policzki

– ”dolina łez”

– bruzdy nosowo-wargowe

– owal twarzy

Podany w skórę kwas hialuronowy oprócz efektu wypełnienia pobudza obecne w niej fibroblasty do produkcji nowego kolagenu co powoduje przebudowę tkanki i ogólną poprawę kondycji skóry.

Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu.

Pozwala on na wyrównanie powierzchni skóry, a także dzięki zawartym w sobie komórkom macierzystym wykazuje działanie regeneracyjne. Autologiczna tkanka tłuszczowa bogata jest nie tylko w najmłodsze żywotne komórki tłuszczowe, ale także w cenne komórki macierzyste, które nie tylko uzupełniają braki objętości, ale również intensywnie regenerują tkankę.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.