Zabiegi, które budzą grozę

Posted on
Halloween: obchodzić, czy nie? Zdania są podzielone, a racja jest gdzieś pośrodku…
Przedstawiam kilka zabiegów, które z powodzeniem mogą wprowadzić nas w nastrój z pogranicza grozy 😉 Może jeden z nich okaże się dużo lepszą formą „świętowania”, niż te klasyczne lub zarezerwowane dla dzieci?

Pijawka, albo psikus?

Pijawki medyczne

Hirudo medicinalis, to stosowane w medycynie pijawki lecznicze. W ich wydzielinie znajdują się tzw. hirudozwiązki, które uważa się za cenne dla organizmu. Działają one na układ limfatyczny i krwionośny wykazując silne działanie przeciwzakrzepowe i antykoagulacyjne, regulują ciśnienie krwi, pobudzają układ krążenia, podnoszą odporność organizmu. Hirudoterapię stosuje się w leczeniu: żylaków, „pajączków”, zakrzepowego zapalenia żył, owrzodzenia podudzi, „stopy cukrzycowej”, niegojących się ranach, bólach głowy, migrenach, bólach stawowych oraz reumatyzmie.

Uwaga! Pamiętajmy, że hirudoterapia, to nie zawsze skuteczna metoda leczenia naszych dolegliwości.

A może ślimaczek?

Masaż ślimakami

Zjedzenie ślimaka przyprawia mnie o dreszczyk grozy, chociaż są i na to amatorzy. Ja wolę rozpatrywać przydatność ślimaka w kosmetyce 😉
Firmy kosmetyczne i farmaceutyczne odkryły szerokie zastosowanie śluzu wytwarzanego przez ślimaki, produkując kremy i maści z jego zawartością.
Śluz zawiera : alantoinę, kolagen, elastynę, antybiotyki, witaminy A, C, E; kwas glikolowy.
Śluz ślimaka wspomaga regenerację uszkodzonej skóry, polecany jest w zwalczaniu trądziku, czyraków, usuwaniu blizn po oparzeniach, rozstępów, brodawek, grzybic oraz ukąszeń po insektach. Śluz ze ślimaka ma silne działanie naprawcze, regenerujące, wygładzające, ujędrniające
W niektórych gabinetach kosmetycznych wykonywany jest masaż twarzy z udziałem… ślimaków.

Lifting jak u Draculi

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, popularnie nazywany „wampirzym liftingiem”, to naturalny zabieg przywracający skórze młodość i blask. Pobudza komórki skóry do odnowy, wykazuje działanie napinające i przeciwzmarszczkowe. Najlepiej sprawdza się w serii zabiegów.

Wampirzy lifting działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

– pobudzają procesy regeneracji tkanek
– wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych
– aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
– pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Więcej na temat zabiegu : https://www.blogchirurgicznieprecyzyjny.com/regeneris-wampirzy-lifting/

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.