Zabiegi estetyczne na dłonie

Posted on
Dłonie również potrafią zdradzić nasz wiek, czasami bardziej niż szyja lub dekolt.
Dzieje się tak, ponieważ są one najbardziej narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Prawdą jest, że o dłonie raczej nie dbamy, lub przykładamy znacznie mniejszą wagę do ich pielęgnacji niż w przypadku np. twarzy. To poważny błąd.

Już po trzydziestym roku życia możemy zaobserwować pierwsze objawy starzenia się skóry dłoni:
– zwiększona szorstkość
– widoczne żyły
– zmarszczki i bruzdy
– przebarwienia
– wiotkość skóry

Najlepszym sposobem na opóźnienie starzenia się tej okolicy jest unikanie czynników drażniących. Zalecane jest:
– kontakt z detergentami wyłącznie w rękawiczkach
– używanie kremów z wysokim filtrem UV
– po kontakcie z wodą wklepanie kremu nawilżającego
– noszenie ciepłych rękawiczek zimą
– używanie specjalnych rękawiczek latem podczas jazdy na rowerze

Bywa, że zbyt późno przypominamy sobie o właściwej pielęgnacji, nic straconego możemy wówczas skorzystać z fachowej pomocy lekarza medycyny estetycznej.

Zabiegi, odmładzające które możemy wykonać u specjalisty:zabiegi odmładzają

Mezoterapia igłowa – zabieg ujędrniający i poprawiający koloryt. Pozwala przywrócić skórze dłoni napięcia i elastyczność. Polega na podskórnej iniekcji preparatów witaminowych oraz kwasu hialuronowego. Dla osiągnięcia najlepszych efektów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w miesięcznych odstępach.

Osocze bogatopłytkowe – poprawia napięcie skóry, wyrównuje koloryt. Zawiera komórki i czynniki wzrostu, pobudzające płytki krwi, a w efekcie: skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność: staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Zabieg przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na pobraniu krwi pacjenta i odwirowaniu jej w specjalnej wirówce, tak aby oddzielić osocze. Drugi etap polega na wstrzyknięciu osocza techniką mezoterapii igłowej.

Skleroterapia – zmniejsza widoczność naczyń, pozwala zredukować siniznę i obrzęk dłoni. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w wystające żyły leku obkurczającego jej ścianki, dzięki czemu objawy starzenia ustępują. Po zabiegu przez jakiś czas wymagane jest noszenie bandaża elastycznego. Efekty widoczne są po 2–4 tygodniach.

Laser eCO2 – pomaga zmniejszyć widoczność, a często całkowicie zlikwidować przebarwienia na dłoniach. Silnie stymuluje skórę do odnowy, poprawiając jej napięcie. Spłyca zmarszczki.
Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego agresywności.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.