Wypełnienianie płatków uszu kwasem hialuronowym

Posted on
Korekcja odstających uszu, to zabieg, który dziś nie szokuje już nikogo. Wręcz przeciwnie, nawet najzagorzalsi przeciwnicy poprawiania własnego wyglądu na tego rodzaju zabiegi przymykają oko uznając je za dopuszczalne, a niekiedy nawet konieczne.

Zabiegiem, który znajduje swoje mocne uzasadnienie estetyczne, jest też korekcja rozerwanych lub zbytnio rozciągniętych kolczykami płatków uszu.

Jest jeszcze jeden zabieg estetyczny związany z uszami, który w Polsce nie jest jeszcze tak popularny, jak za granicą, ale z całą pewnością może być bezpiecznie wykonywany: wypełnienie płatków uszu kwasem hialuronowym.

Wypełnianiu kwasem hialuronowym płatków uszu poddają się osoby, których płatki uszu :
– utraciły jędrność
– mają widoczne bruzdy
– stały się cienkie i obwisłe

Jest to zabieg wyłącznie estetyczny.

Można go wykonywać w znieczuleniu miejscowym (krem Emla), jednak nie ma takiej konieczności, gdyż nie należy do bardzo bolesnych (boli mniej, niż przekłuwanie uszu).

Zabieg polega na iniekcji podskórnej (w płatki uszu)  preparatu z kwasem hialuronowym. Specjalista medycyny estetycznej używa do tego igły lub kaniuli. Trwa około 15 – 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji, co oznacza, że od razu możemy wrócić do codziennych czynności.

Dzięki wypełnieniu płatków uszu kwasem hialuronowym, zyskujemy poprawę wyglądu tej okolicy. Płatki uszu stają się  grubsze i jędrniejsze. Zmarszczki i widoczne bruzdy wygładzają się. 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.