Kiedy wypadają włosy

Posted on
Krótkie, długie, farbowane lub naturalne. Włosy są niewątpliwą ozdobą. Potrafią jednak być też źródłem kompleksów.

Co dzień tracimy 40 – 100 włosów. Na głowie mamy 100 000 – 150 000 włosów.

Utrata powyżej 100 włosów dziennie powinna zaniepokoić. Oczywiście, nikt nie liczy włosów na szczotce, więc trudno zauważyć sto pierwszy, ale i tak doskonale wiemy, kiedy coś jest nie tak. Warto także sprostować błędne, choć popularne myślenie, że problem nadmiernego wypadania włosów i łysienia dotyczy głównie mężczyzn. Coraz więcej kobiet zgłasza się do gabinetu lekarskiego właśnie z tym problemem.

Pierwsza pomoc u specjalisty

Dokładnego określenia przyczyny oraz rodzaju wypadania włosów dokonuje trycholog podczas badania mikroskopowego (trichogram). Ważne są także: określenie stanu naszego organizmu oraz badania hormonalne.

Rodzaje łysienia:

– hormonalne, uwarunkowane genetycznie

– okresowe, spowodowane czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, takimi jak: poród, stres, duża utrata wagi, itp.

Bywa też, że sami jesteśmy sobie winni nadmiernej utraty włosów np. wtedy, gdy poddajemy je zbyt częstym lub niefachowym zabiegom chemicznym, lub tzw. domowej pielęgnacji… bez opamiętania.

Co robić, aby włosy nie wpadały?

W zależności od przyczyn należy wdrożyć odpowiednią terapię. Tu znaczenie mają: stosowanie, bogatej w witaminy i minerały diety, suplementów na bazie biotyny oraz pielęgnacja zewnętrzna. Oczywiście, jeżeli przyczyna wypadania włosów leży po stronie hormonalnej, konieczne jest odpowiednie, zalecone przez specjalistę leczenie hormonalne.

W gabinecie medycyny estetycznej:

Wypadanie włosow - osocze bogatopłytkowe

Skuteczną i przynoszącą doskonałe rezultaty jest terapia osoczem bogatopłytkowym. To naturalna terapia nie niosąca za sobą ryzyka powikłań alergicznych. Ostrzyknięcie skóry głowy osoczem wykonuje się w serii przynajmniej czterech zabiegów, w miesięcznych odstępach.

Mezoterapia igłowa odpowiednim koktajlem witaminowym pobudza cebulki włosów. Taka terapia ma także działanie odżywiające.

Istnieje też Karboksyterapia, czyli pobudzające mikrokrążenie kontrolowane podskórne podanie dwutlenku węgla. Zabieg wymaga kilku powtórzeń w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

W niektórych gabinetach stosowane jest także naświetlanie światłem Led.

W przypadku wypadania włosów, niestety, należy uzbroić się w cierpliwość. Żadna z terapii nie przyniesie natychmiastowych rezultatów.

Bardzo ważna jest też regularność stosowanej terapii.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.