Upiększanie przed Sylwestrem

Posted on
W Sylwestrowy wieczór każda z Pań chce wyglądać pięknie i wyjątkowo, dlatego z roku na rok, w tym czasie, zwiększa się oblężenie gabinetów medycyny estetycznej. To zrozumiałe, że chcemy zmienić wygląd na lepsze i pozbyć się kompleksów, aby Nowy Rok rozpocząć jako „nowa, lepsza Ja”.

Mimo tych wzniosłych celów, doradzam rozwagę, ponieważ nie wszystkie zabiegi przyniosą spodziewany efekt w tak krótkim czasie, a czasami możemy gorzko pożałować upiększania „na za pięć dwunasta”.

O toksynie botulinowej mówi się, że jest zabiegiem lunchowym. Można poddać się ostrzyknięciu botoksem i chwilę później wrócić do pracy, gdzie nikt nie zauważy, że cokolwiek było robione.

Jest to prawda, ale częściowa. Wiele zależy też od organizmu. U niektórych ślady wkłucia igły są dość widoczne mimo zamaskowania podkładem (Oczywiście należy zmyć makijaż z miejsca poddawanego zabiegowi). Osobiście unikałabym także natychmiastowego pokrycia podkładem miejsc wkłucia (ze względów higienicznych), jednak opinie specjalistów w tym względzie są podzielone.

Botoks nie działa natychmiast!

Ważną informacją jest to, że na efekt (rozwinięcie działania toksyny) będziemy musiały poczekać około dziesięciu dni.

Moda na powiększanie ust i poprawianie ich konturu trwa w najlepsze. Poprawnie wykonany zabieg potrafi zdziałać cuda. Ale, czy sprawdzi się tuż przed Sylwestrem?

Dajmy sobie kilka dni …

Powiększanie ust najlepiej wykonać przynajmniej na pięć dni przed planowanym „wielkim wyjściem”. Mimo, że efekt jest natychmiastowy, w wielu przypadkach chwilę po iniekcji kwasu usta puchną (u jednych mocniej, u innych słabiej). Taki obrzęk może utrzymać się nawet do kilku dni. Możliwe są też niewielkie siniaczki w miejscu wkłucia igły.

Peeling, jak już, to bardzo delikatny.

Z peelingiem, zwłaszcza tym głębokim, zaczekałabym do nowego roku. Delikatny możemy wykonać trzy dni przed Sylwestrem lub wcześniej. Zadziała na skórę wygładzająco i rozświetlająco. Delikatny peeling przygotuje też skórę pod makijaż.

Jeżeli mezoterapia, to tylko bezigłowa.

Klasyczna mezoterapia igłowa może przez kilka dni pozostawić na naszej skórze niechciane pamiątki w postaci niewielkich obrzęków i siniaczków. Bezigłowa jest bezpieczna, więc możemy ją wykonywać niemalże bez ograniczeń terminowych.

Zabiegi laserem raczej po Sylwestrze

Zabiegi z użyciem niektórych typów laserów lepiej jest odłożyć na czas, kiedy będziemy mogły pozwolić sobie na spokojną rekonwalescencję. W wielu przypadkach działanie lasera bywa nieocenione, jednak musimy pamiętać, że jego działanie może nieść za sobą ryzyko obrzęków i zaczerwienień, które uniemożliwia nam wykonanie makijażu i, przede wszystkim, odbiera skutecznie komfortowe samopoczucie podczas imprezy.

Pamiętajmy, że czasami warto poczekać z wykonaniem zabiegu, aby móc w pełni komfortowo przywitać Nowy Rok, a zmiany, które chcemy wprowadzić do naszego wyglądu, odłożyć na czas, gdy radości z efektów nie przyćmi wizja dyskomfortu podczas balu sylwestrowego 😉

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.