Talia wąska, jak u osy

Posted on

Kto by przypuszczał, że kobiety tak chętnie dadzą się zniewolić! Popularne w epoce wiktoriańskiej gorsety znów triumfalnie wracają, tym razem nie tylko „na wielkie wyjścia”, ale także w codziennych stylizacjach.

„Talia osy” staje się celem i marzeniem wielu kobiet, które dążą do tego na różne, często dość ryzykowne sposoby. Jednym z nich jest noszenie specjalnych gorsetów, które po jakimś czasie same wyprofilują ciało na kształt klepsydry. Taki proces wymaga jednak czasu i konsekwencji.

A co, jeżeli brakuje nam cierpliwości? Jak w wielu przypadkach, odpowiedzią jest chirurgia plastyczna. 😉

Popularnym za granicą zabiegiem jest chirurgiczne usuwanie żeber. Aby uzyskać u pacjentki talię niczym u tancerki burleski, chirurg operacyjnie usuwa nie mające połączenia z mostkiem tzw. żebra wolne (kończące się pomiędzy mięśniami brzucha pary dolnych żeber 11-12). Czasami zabieg przekracza granice i dla bardziej spektakularnego efektu wycinana jest także 10 para żeber.

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Zdecydowanie nie! Żebra pełnią bardzo ważną funkcję ochronną dla organów wewnętrznych. Przeznaczone do usunięcia żebra umieszczone są wokół organów takich, jak: część żołądka, pęcherzyk żółciowy i nerki. Wycinanie tych żeber powinno być podyktowane jedynie przyczynami medycznymi, jak: poważne choroby (nowotwór kości) lub np. nie gojące się złamanie.

Operacja i co dalej?blizna po wycinaniu żeber

Żmudna rekonwalescencja. Jeżeli komukolwiek wydaje się, że po usunięciu żeber natychmiast wróci do formy, jest w dużym błędzie. Rekonwalescencja, to długi proces. Może trwać nawet do pół roku. Wiąże się z bólem przy oddychaniu, leżeniu czy podczas codziennych czynności. Na plecach w miejscu nacięć pozostaną blizny, które usuniemy wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej.

Czy warto? Moim zdaniem, nie. Decydując się na tego rodzaju operację na szali stawiamy nasze zdrowie, które powinno być dla nas najważniejsze.

Czy istnieje coś w zamian?

Czasami wystarczy liposukcja pozwalająca ładnie wymodelować talię, pozbawiając ją nadprogramowego tłuszczyku. W trudniejszych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest plastyka brzucha (abdominoplastyka).

1 Comments

  1. Olga says:

    Ja bym dodała o modzie na WasteShapers, czyli na gorsety z pianki lub innych materiałów, które ponoć modelują sylwetkę w tym punkcie… noszone i publikowane przez super gwiazdy Instagramu, czy to prawda i na ile szkodzi nie wiem, ale sama się tym interesowałam przez chwilę, po czym zdecydowałam na wyszczuplające slip na wyjątkowe okazje 🙂 Super artykuł pozdrawiam cieplutko!

Leave a comment

Your email address will not be published.