Szyja, to niełatwe miejsce do leczenia. Zmarszczki i bruzdy, które pojawiają się z wiekiem, to trudny przeciwnik, wymagający kompleksowego działania. Niestety, w wielu przypadkach trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na efekty terapii.
Praca u podstaw:
Aby efekty zabiegów chirurgicznych były bardziej spektakularne i cieszyły nas długo proponuję zacząć od zadbania o elastyczność i jakość skóry szyi. Same możemy wykonywać masaż z użyciem środka nawilżającego, który pomoże ujędrnić skórę. Masujemy szyję dłońmi od obojczyków kierując się ku podbródkowi. Aby zaoszczędzić czas warto taki masaż wykonywać wieczorem, np. podczas wklepywania w skórę kremu. 😉
Postaw na estetykę:
Medycyna estetyczna, to niekiedy ostatnia deska ratunku przed chirurgiczną ingerencją. Współczesne zabiegi i preparaty niekiedy pozwalają całkowicie uniknąć bardziej inwazyjnej metody. Aby efekt nas zachwycił, warto czasem połączyć siły i możliwości medycyny estetycznej, i wykonać kilka uzupełniających się zabiegów. Warto pobudzić produkcję kolagenu i odnowy skóry używając do tego celu laserów. Współcześnie mamy do czynienia z laserami, które powodują znaczne napięcie naskórka i pobudzają produkcję kolagenu. W takim przypadku sprawdzi się laser eCO2. Należy pamiętać, że najlepiej sprawdzi się regularna terapia: trzy zabiegi w miesięcznych odstępach.
Mezoterapia igłowa pozwala uporać się z wiotką skórą i drobnymi zmarszczkami na szyi. Używane do tego celu preparaty na bazie kwasu hialuronowego i retinolu dają doskonały efekt odmłodzenia. Warto terapię połączyć z preparatami na bazie witaminy C, które rozświetlą skórę. Chwalonym przez pacjentów renomowanych klinik chirurgii plastycznej preparatem do mezoterapii jest Skinboosters Vital z gamy Restylane: delikatna żelowa konsystencja kwasu hialuronowego wypełnia drobne zmarszczki i tworzy „rusztowanie” pomagające napinać skórę. Jest to także doskonała baza pod zabiegi z użyciem nici.
Przynoszącym stopniowy, ale za to bardzo naturalny efekt preparatem używanym w mezoterapii jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy. Zabiegi z jego użyciem powodują poprawę gęstości i napięcia skóry, a dodatkową zaletą jest to, że preparat swoje działanie w skórze utrzymuje aż do roku. Sculptra wykonujemy w cyklu dwóch, trzech zabiegów. Efekt, jaki daje terapia, niekiedy pozwala uniknąć chirurgicznego liftingu, stąd też mówimy o nim „lifting bez skalpela”. 😉
Skóra szyta na miarę:
Gdy na efekty nie chcemy czekać, warto zastosować nici liftingujące. Podskórny stelaż stworzony przez nitki powoduje napięcie i podniesienie zwiotczałej skóry. Zaletą jest także trwałość tego zabiegu. Nici nie tylko tworzą podporę dla tkanek, ale także silnie pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Pierwsze efekty możemy zobaczyć natychmiast po zabiegu.
Warto także pomyśleć o terapii osoczem bogatopłytkowym. Wśród licznych zalet jego stosowania możemy wymienić regenerację skóry, która w przypadku szyi ma nieocenione znaczenie. Terapię tę można stosować niezależnie od innych zabiegów.
Lifting:
Chirurgiczny lifting szyi może być połączony z jednoczesnym odessaniem nadmiaru tłuszczu w tej okolicy. Sam zabieg polega na nacięciu skóry na podbródku i usunięciu jej nadmiaru. Po zabiegu mogą pojawić się sińce i opuchlizna. Z reguły do pełnej sprawności wracamy po 10 – 14 dniach od zabiegu.
Uwaga!
Przed bardziej inwazyjnymi terapiami w obrębie szyi warto przebadać tarczycę, gdyż guzki są przeciwwskazaniem do niektórych rodzajów zabiegów.
0 Comments