Sposoby likwidacji bruzd nosowo – wargowych

Posted on
Bruzdy nosowo – wargowe pojawiają się z wiekiem i są jednym z objawów starzenia się. Mogą także uwidocznić się za sprawą wypełnienia lub powiększenia ust np. większą ilością kwasu hialuronowego. Nie musi tak być, ten problem można łatwo zlikwidować.

Sposoby likwidacji bruzd nosowo – wargowych

Najpopularniejszym sposobem na zlikwidowanie problemu widocznych bruzd jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym lub odpowiednio przygotowaną własną tkanką tłuszczową.

Kwas hialuronowy delikatnie wypełnia i spłyca bruzdę. Specjalista podaje go przy pomocy igły lub kaniuli po wcześniejszym znieczuleniu miejsca poddawanego zabiegowi. Efekty są widoczne natychmiast. Delikatna opuchlizna lub siniaczki (w miejscu iniekcji) ustąpią samoistnie po kilku dniach. W zależności od użytego materiału i czynników indywidualnych wypełnionymi bruzdami nosowo – wargowymi będziemy cieszyć się od 6 do 10 miesięcy.

Kolejną metodą jest spłycanie bruzd laserem. Jest to proces wymagający kilku zabiegów, choć u niektórych już po pierwszej sesji laserem widoczne są pierwsze efekty. W zależności od zastosowanego lasera zabieg polega na poddaniu bruzd działaniu temperatury (podgrzaniu tkanek) która stymuluje procesy odnowy tkanek lub wywołaniu tzw. mikrouszkodzeń, które podczas regeneracji spowodują jej spłycenie.

Nici liftingujące lub tradycyjny chirurgiczny lift mogą zlikwidować widoczne bruzdy nosowo wargowe. Jednak nie każda osoba, zwłaszcza, gdy jest jeszcze dość młoda, kwalifikuje się do tego zabiegu.

Bruzdy nosowo – wargowe można także zlikwidować przy okazji liftingu twarzy lub chirurgicznego podniesienia policzków.

Wybór metody zależy od opinii lekarza i decyzji pacjenta. Należy wziąć pod uwagę indywidualne czynniki takie jak stan skóry, głębokość bruzd, wiek pacjenta itd.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.