Solarium Kolagenowe

Posted on
solarium przeciwzmarszczkowe
Solarium obecnie nie cieszy się dobrą sławą. Gdy jeszcze nie tak dawno temu łatwiej było policzyć panie, które z niego nie korzystają, niż te, które z uwielbieniem poddawały się kąpielom UV, dziś o chodzeniu na solarium mówi się półgłosem, jakby przyznanie się do korzystania z niego było czymś wstydliwym.

Nie jestem fanką tych urządzeń, argument pięknie opalonego ciała kosztem stanu mojej skóry mnie nie przekonuje. Rozumiem i nie krytykuję jednak osób które z różnych powodów wybierają tą, jakby nie patrzeć, szybszą opcję zdobycia opalenizny.

A co nowego w świecie solariów?

W czasach, gdy zewsząd dobiegają głosy o szkodliwym wpływie promieniowania UV na skórę, na przyspieszenie procesów starzenia się i możliwość zachorowania na choroby nowotworowe, studia solarium wprowadzają nowość, która doskonale wpisuje się w trend dbania o skórę. Co więcej: łączy przyjemne z pożytecznym, czyli w tym przypadku – opaleniznę i odmładzanie. O czym mowa? O solarium kolagenowym.

Co to jest solarium kolagenowe?

Solarium przeciwzmarszczkowe nie emituje promieni UV, wyposażone jest w lampy kolagenowe. Urządzenie emituje widoczne światło o długości fali 550 – 700 nm stymulując komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny (białka kolagenowe odpowiedzialne za właściwy poziom nawilżenia skóry, jej jędrność i elastyczność.)

Seans w solarium z lampami kolagenowymi umożliwia efektywne redukowanie zmarszczek, spowalnia proces starzenia skóry, a także działa wzmacniająco, zapewnia jędrność i sprężystość skóry. Według producenta regularne sesje dają efekt liftingu.

W opisie urządzenia znajdziemy informację, że dla uzyskania najlepszych efektów powinno się stosować serię naświetlań, w których czas i częstotliwość pojedynczego zabiegu jest ściśle określona. Naświetlenia powinny być stosowane przez ok. 6-8 tygodni, po 3 sesje w tygodniu. Początkowo zaleca się 10 minutowy czas naświetlania, który następnie można wydłużyć do 20 minut.

Istnieją dwie metody instalacji lamp kolagenowych:
Pierwsza – kiedy montujemy lampy kolagenowe do całego urządzenia i służy ono tylko do naświetlań zabiegowych – lampy kolagenowe nie zawierają promieniowania ultrafioletowego, a więc nigdy nie powodują opalenizny. Nie emitują promieniowania UVB, więc nie powodują rozgrzewania skóry.
Druga – montujemy je w solarium jako co drugą lampę, pozostawiając opalacze halogenowe i połowę lamp opalających.

Co daje korzystanie z solarium kolagenowego (wyłącznie z lampami kolagenowymi)?

  • Skuteczne zahamowanie procesu starzenia
  • Efekt liftingu – skóra staje się jędrna i sprężysta
  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Zmniejszenie blizn, rozstępów, cellulitu
  • Skóra staje się odporniejsza i szybciej się goi
  • Łagodzenie objawów trądziku
  • Oczyszczanie i detoksykacja skóry
  • Leczenie alergii

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.