Słońce i medycyna estetyczna

Posted on

Kiedy my korzystamy z uroków lata, nasza skóra przeżywa ciężkie chwile. To właśnie teraz jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, które jest głównym czynnikiem jej starzenia się.

Latem niestety trzeba zrezygnować z bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, które mocno podrażniają skórę. Należy do nich większość zabiegów laserowych czy peelingów. Zabiegami, na które za to warto się teraz decydować to ostrzykiwanie różnymi preparatami, również w formie mezoterapii.

Kwas Hialuronowy

Aby substancja mogła zadziałać, musi być podana za pomocą strzykawki bezpośrednio w głąb tkanki, niestety kremy nie zagwarantują nam tak silnego działania. Mezoterapia kwasem hialuronowym napoi skórę, przy okazji ją odświeży.

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze odświeża skórę, odżywia ją, rozświetla i nadaje jej zdrowy, wypoczęty wygląd. Dzięki niemu skóra nabierze sił i stanie się bardziej odporna podczas wyjątkowo słonecznych dni.

Botoks

Dodatkowo w okresie letnim warto zdecydować się na ostrzykiwanie skóry botoksem. Stosuje się go zwłaszcza w okolicach oczu i na czole, a te miejsca wyjątkowo często poddajemy ruchom mimicznym, właśnie kiedy słońce mocno świeci prosto w twarz. Mrużenie oczu i marszczenie czoła, mogą pogłębiać tzw. „kurze łapki”, lwią zmarszczkę i zmarszczki poziome, powstające w tych rejonach twarzy.

Cellulit

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również poprawiać wygląd swojej figury. Przykładowo usuwanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej to złożony, ale możliwy do wykonania proces.

Działanie przeciwobrzękowe i poprawiające ukrwienie w skórze mają różnego rodzaju masaże i drenaż limfatyczny. Można więc stosować endermologię, będącą mechanicznym, podciśnieniowym masażem, wykonywanym za pomocą specjalnych rolek. Pomoże również radiofrekwencja. Czasami trzeba łączyć działania wszystkich tych metod.

Uwaga!

Nie ma zabiegu medycyny estetycznej, który zapewni skórze ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Bezwzględnie więc powinnyśmy stosować preparaty z filtrami, które zabezpieczą naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.