Skuteczny botoks, czyli jaki?

Posted on
najlepszy botoks
Podanie botoksu w celu pozbycia się zmarszczek to popularny zabieg medycyny estetycznej. Z zabiegów korzystają i kobiety, i mężczyźni. Choć toksyna botulinowa w medycynie wykorzystywana jest nie tylko w celach „upiększających” ale także leczniczych, to swoją „karierę” w głównej mierze zawdzięcza zastosowaniom estetycznym.

Botoks zarejestrowany jest jako lek i tak należy go traktować. Ważne jest, aby na zabieg z jego życiem udać się do doświadczonego specjalisty, gdyż preparat może nie tylko upiększyć, ale – przy nieprawidłowym podaniu – oszpecić… Specjalista zna anatomię twarzy, potrafi przewidzieć jak rozluźnienie pracy jednego z mięśni wpłynie na pozostałe z nim powiązane. Botuliny mają różną wielkość cząsteczek i różnie mogą się zachowywać, mogą też migrować do sąsiednich mięśni. Specjalista medycyny estetycznej musi więc umieć to przewidzieć, odpowiednio dobrać stężenie preparatu oraz jego rozcieńczenie. Tu sprawdza się zasada utrzymania maksymalnej dawki toksyny podczas jednego zabiegu, przy odpowiednim zachowaniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami oraz odpowiednia ilość zabiegów w ciągu roku.

A ty, ile wkłuć botoksu miałaś ? 😉

Często wśród pacjentów można zaobserwować swego rodzaju licytację na ilość wkłuć podczas jednego zabiegu. Tymczasem błędnym jest założenie, że ilość nakłuć ma znaczenie dla skuteczności.

Toksynę botulinową liczymy w tzw. jednostkach (każda z toksyn ma inne). Nie ilość wkłuć ma więc znaczenie, ale ilość zastosowanych jednostek (i to tylko wtedy, gdy chcemy porównać działanie preparatu tego samego producenta). Pamiętać, zresztą, należy, że nawet porównanie ilości tego samego preparatu u dwóch różnych osób nie będzie miarodajne, gdyż dwie osoby mogą różnie (i z bardzo różnych przyczyn) metabolizować preparat.

Botuliny sprzedawane są w formie proszku do sporządzenia zawiesiny. Czas, a także miejsce ich przechowywania po rozcieńczeniu, jest różny, ściśle określony przez danego producenta. Nie przestrzeganie procedur może skutkować nie zadziałaniem preparatu podczas zabiegu.

Na co więc zwracać uwagę?

Na miejsce wkłucia botoksu, oraz ilość preparatu podanego podczas iniekcji. Ale nie porównywać z koleżankami, bo porównać się po prostu nie da 😉

 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.