Silikonowe implanty w twarzy – modna fanaberia?

Posted on
Implanty twarzy
Powiększanie piersi implantami silikonowymi nie stanowi już tabu. To popularny zabieg z którego skorzystało wiele kobiet na całym świecie. Widok powiększonych piersi nie jest już zaskoczeniem, jak kiedyś, i nie jest to tylko zasługa wprawnej ręki chirurga który operację wykonał w taki sposób, że ingerencja chirurgiczna jest niemal niezauważalna 😉
Oprócz implantów piersi w chirurgii plastycznej możemy spotkać się z implantami twarzy. Są o wiele mniej popularne, niż implanty piersi i budzą raczej negatywne skojarzenia. Dlaczego?

Implanty twarzy kojarzą się głównie z modyfikacjami ciała, a to duży błąd. Bywa, że stosuje się je w przypadku rekonstrukcji powypadkowej. Ale nie tylko…

Przy pomocy silikonowych implantów można:

– nadać twarzy symetrycznego wyglądu

– uwypuklić kości policzkowe / wyprofilować zapadnięte policzki

– skorygować cofniętą brodę

– skorygować niedorozwój żuchwy

– skorygować kształt nosa

Dodatkową zaletą implantów jest efekt odmłodzenia twarzy poprzez napięcie skóry na implantach.

Zabieg ten można połączyć z liftem twarzy lub innymi zabiegami chirurgicznymi twarzy (np. plastyka powiek)

Jak wygląda zabieg?

Przebieg zabiegu wstawienia implantów twarzy można porównać do operacji powiększenia piersi. Chirurg przez niewielkie nacięcia umieszcza implant we właściwym miejscu. Nacięcia wykonuje się w możliwie najmniej widocznych miejscach: wewnątrz ust, w bruździe podbródka, okolicach dolnej powieki. W zależności od rodzaju zabiegu można wykonać go w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas trwania zabiegu wynosi do dwóch godzin.

Po zabiegu przez dłuższy czas może utrzymywać się opuchlizna, która maskuje końcowy efekt.

Przez trwający 7 – 10 dni okres rekonwalescencji należy uważnie dbać o siebie. Ważne jest, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów mimicznych, nie pochylać się. W tym czasie szczególnie utrudnione może być przeżuwanie i gryzienie. Szwy zostaną usunięte po 7-10 dniach.

Ryzyko

Każdy zabieg chirurgiczny niesie za sobą ryzyko powikłań, dlatego za każdym razem pacjenci powinni byćo tym informowani. W przypadku implantów twarzy możliwe jest przemieszczenie implantu, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Wówczas konieczna będzie operacja korekcyjna. Może wystąpić stan zapalny, który będzie wymagał antybiotykoterapii.

Uwaga!

Wszelkie zmiany w wyglądzie twarzy powinny być dokładnie przemyślane i skonsultowane z chirurgiem plastycznym doświadczonym w tego rodzaju zabiegach.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.