Rekonstrukcja błony dziewiczej

Posted on
Niezależnie od szerokości geograficznej i kultury, o poprawianiu urody przy pomocy chirurgii plastycznej mówi się coraz śmielej. Jest jednak zabieg, który z różnych względów utrzymywany jest w tajemnicy lub, po prostu, „w dobrym tonie” jest nie wspominanie o nim, co nie znaczy, że należy do rzadko wykonywanych. Mowa tutaj o rekonstrukcji błony dziewiczej.

W niektórych kulturach bycie dziewicą stanowi warunek konieczny dla zawarcia małżeństwa. Jego brak skutkuje odrzuceniem, wykluczeniem społecznym, a niekiedy nawet przemocą.

Co zatem zrobić, aby naprawić błąd wynikający z chwili słabości lub zapomnienia? 😉

W klinice chirurgii plastycznej możemy liczyć na pomoc i pełną dyskrecję chirurga plastycznego, który zrekonstruuje błonę dziewiczą. Zabieg nazywany jest hymenoplastyką.

Jak wygląda hymenoplastyka?

Błędem jest założenie, że podczas zabiegu błona dziewicza zostanie całkowicie odtworzona. Zabieg ma na celu jedynie stworzenie takiego wrażenia. Polega on na zszyciu pozostałości błony lub sfałdowaniu śluzówki, naciągnięciu jej i zszyciu. Niekiedy dla uzyskania lepszego rezultatu anatomicznego chirurg wykorzystuje zabieg diatermii niskotemperaturowej, który pozwala na bardziej precyzyjne cięcie tkanek z dużo mniejszym ryzykiem uszkodzeń lub krwawienia. Dodatkowo, dla obkurczenia pochwy można zastosować zabieg z użyciem specjalnego lasera. Po takim zabiegu podczas immisji partner odczuwa opór, co sprawia wrażenie posiadania przez partnerkę nienaruszonej błony dziewiczej.

Rekonstrukcja błony dziewiczej, to zabieg szybki i łatwy. Trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zwykle stosowane są szwy rozpuszczalne.

Gdy nie ma innych przeciwwskazań, pacjentka wraca do domu jeszcze tego samego dnia.

Na całkowite wygojenie się należy poczekać około 3 – 4 tygodni. W tym czasie zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna.

Uwaga!

Hymenoplastyka możliwa jest do wykonania wyłącznie u kobiet, które nie rodziły siłami natury!

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.