Redukcja piersi – jak długo utrzymają się efekty operacji

Posted on
Redukcja (zmniejszanie) piersi tanie zabiegi
Zabieg redukcji (zmniejszenia) piersi wykonywany jest nie tylko z przyczyn estetycznych, ale także zdrowotnych. Niekiedy chirurg kwalifikuje pacjentkę do zabiegu nie tylko na podstawie badania podczas konsultacji, ale także biorąc pod uwagę przyniesione przez pacjentkę wyniki badań (RTG) kręgosłupa. Duże piersi (stwierdzona gigantomastia), których waga niekiedy może przekroczyć nawet 4 kg są ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa. Posiadaczki dużych piersi uskarżają się na dyskomfort lub całkowitą niemożność spania na plecach (uczucie obciążenia klatki piersiowej, utrudnione oddychanie) oraz uprawiania sportu.

W takich przypadkach jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg chirurgicznego zmniejszenia piersi. Opis zabiegu redukcji biustu znajdziecie tutaj: https://www.blogchirurgicznieprecyzyjny.com/duze-piersi-sa-dla-mnie-koszmarem-czyli-wszystko-o-pomniejszaniu-biustu/

Częstym pytaniem pacjentek jest, czy efekt tej operacji będzie trwały. Zależy, jak na to spojrzeć.

Podczas zabiegu usuwana jest część gruczołu i tkanki tłuszczowej, piersi są zmniejszane. Stają się nie tylko mniejsze, ale też lekko uniesione. Prawdą jest, że już nie wrócą do swojego poprzedniego wyglądu sprzed operacji, ponieważ usunięte tkanki nie odrastają, ale ich wygląd może się zmienić.

Mają na to wpływ następujące czynniki:

– wahania wagi

– ciąża

– stan skóry

– wiek

– odpowiednia pielęgnacja

Musimy więc liczyć się z tym, że z wiekiem, mimo przebytego zabiegu redukcji piersi, staną się one bardziej obwisłe i mniej jędrne. Jest to proces naturalny, niezależny.

Faktem jest, że mimo upływu czasu i jego naturalnemu wpływowi na wygląd naszej skóry, pacjentki po przebytej redukcji piersi są nadal zadowolone z podjętej decyzji. Nie bez znaczenia jest tu także znaczna poprawa ich zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie.

1 Comments

  1. bella says:

    Moja koleżanka miała problem z dużymi piersiami ;( Jak widać dla niektórych duże są problemem a dla niektórych małe piersi. Myślę że i w takich sytuacja operacja jest naprawdę ratunkiem i nie ma się czego bać wystarczy tylko znaleźć dobrego chirurga. Wystarczy tylko się odważyć!

Leave a comment

Your email address will not be published.