Powiększanie ust stałym implantem – wygoda i oszczędność ?

Posted on
Efekty po powiększeniu ust kwasem hialuronowym

Pełne usta od długiego czasu nie wychodzą z mody. Ich powiększanie i modelowanie, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. I słusznie…

Prawdą jest, że w dużym stopniu to, jak będziemy wyglądały, zależy od nas samych. Lekarz sugeruje, pilnuje aby nie przekroczyć granic bezpieczeństwa, doradza, ale to, co z tym zrobimy, zależy od nas samych. Nie jest prawdą, że powiększenie ust, to nadanie im nienaturalnego, często karykaturalnego rozmiaru. To kwestia upodobań. Zabieg można wykonać tak, że jego efekt będzie w pełni naturalny.

Zalet powiększenia ust jest wiele, tak jak preparatów do tego służących. Najpopularniejsze, to Juvederm i Restylane. Są one bezpieczne i praktycznie pozbawione efektów ubocznych.

Jednak te panie, które powiększają usta, narzekają na stosunkowo krótko utrzymujące się efekty zabiegu (6-12 miesięcy), które spowodowane są wchłanialnością preparatu. Zaletą jest to, że możemy powrócić do poprzedniego wyglądu bez ingerencji chirurga: usta pozostają nawilżone i w dużo lepszej kondycji, niż przed zabiegiem.

A co gdy chcemy czegoś na stałe?

Popularnym i trwałym wypełniaczem był AquaMid. Popularność Aquamidu polegała m.in. na dobrym stosunku trwałości do ceny. Preparat został jednak wycofany ze względu na liczne powikłania po zabiegu. Wśród pacjentek zdania są podzielone, wiele z nich do tej pory ma ten wypełniacz w ustach i nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, ale niestety, część pacjentek doświadczyła powikłań.

usta

Obecnie popularne stają się implanty ust z materiałów które od dawna z powodzeniem były stosowane w chirurgii: Goretex®, SoftForm®, i UltraSoft®

PermaLip – to gładki, miękki silikonowy implant o naturalnym kształcie. Nie ma możliwości pęknięcia czy wylania się zawartości, gdyż nie zawierają żadnego płynu. Implanty PermaLip są dostępne w różnych rozmiarach. Istnieje także możliwość usunięcia lub zmiany rozmiaru implantu.
Zabieg wykonywany jest przez lekarza i trwa około 30 minut. Zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe. Opuchlizna utrzymuje się nieco dłużej niż w przypadku tradycyjnych wypełniaczy.
Zaletą implantu ust jest dużo większa możliwość korekcji i wymodelowania kształtu ust, podniesienia kącików.

Nowością jest „Siletti usta” metoda powiększania ust silikonową nitką przypominającą spagetti, którą wprowadza się w usta. Zaletą tej metody jest możliwość jej wyjęcia jeżeli zabieg nie spełni oczekiwań pacjentki.

Zabiegi z użyciem implantów ust są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, jest możliwość (na życzenie pacjentki) podania znieczulenia podobnego do tego, które stosuje się u dentysty.

Ryzyko powikłań:
W przypadku implantów może dojść do ich przemieszczenia, odrzucenia przez organizm, stanu zapalnego. Istnieje (bardzo rzadko) możliwość ograniczenia poruszania wargą w której jest implant.
Nie przerażajcie się, te powikłania są naprawdę rzadkie, a należy pamiętać, że każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko więc implanty ust nie są pod tym względem wyjątkiem.
powiększanie ust

3 Comments

 1. Maja says:

  Proszę o jakieś szczegóły tej Metody siletti gdyż w necie nie ma o tym inf.czy metoda jest dostępna już w Polsce , jeśli tak to proszę o namiary na klinikę.Pozdrawiam

  1. Małgorzata says:

   Z tego co wiem, metoda Siletti w Polsce jeszcze nie jest stosowana, przynajmniej nie pod taką nazwą. Zbliżoną metodą jest zabieg z użyciem implantu PermaLip , który niektóre polskie kliniki wykonują, choć przyznać muszę, że dość rzadko. U nas wciąż najpopularniejszy jest kwas hialuronowy, który uznawany jest za najbezpieczniejszy. Metodą Siletti można powiększyć usta w niemieckiej klinice Proaesthetic GmbH w Heidelberg.
   Pozdrawiam 😉

 2. kasia says:

  metoda permalip robi lekarz Piotrowiak w mediclinice w Szczecinie, swietnychirurg polecam.Pozdrawiam

Leave a comment

Your email address will not be published.