Perły Dermatologii Estetycznej 2015

Posted on

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych już po raz jedenasty ma zaszczyt przedstawić Państwu wyniki głosowania lekarzy na produkty stosowane w tej dziedzinie medycyny.

Perła Dermatologii Estetycznej stała się synonimem jakości i bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, którzy kupują dermokosmetyki z logiem Pereł w aptece z poczuciem dobrego wyboru, jak i dla wszystkich lekarzy, również dla tych, którzy zaczynając swoją przygodę z estetyką lekarską mogą skorzystać z doświadczeń swoich kolegów, wybierając sprawdzone i przetestowane produkty.

Jest to jedyny w Polsce i najprawdopodobniej na świecie konkurs, w którym wszyscy lekarze stają się jurorami.

W tegorocznej edycji zostało nominowanych 36 produktów w trzynastu kategoriach. Nominacje wraz z kuponami do głosowania zostały ogłoszone na łamach bezpłatnego magazynu wydawanego przez Stowarzyszenie – Derma News oraz na stronie internetowej naszej organizacji.

Do biura Stowarzyszenia wpłynęło 1647 ważnych głosów lekarzy. Produkty, które zdobyły największą liczbę głosów lekarzy w danej kategorii, otrzymały miano Pereł Dermatologii Estetycznej 2015.

W tej edycji konkursu lekarze postanowili przyznać nagrodę specjalną dla Pani Urszuli Dudziak, za wyjątkową postawę, radość i pasję życia, która na każdym kroku udowadnia, że piękno i młodość to stan umysłu.

ULA Dudziak bchp.pl

 

I. NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII

Haicare

HAIRCARE mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy Laboratorium RevitaCare FRANCJA Pojemność: 10 ampułek po 5 ml Unikalny preparat zawierający naturalne składniki połączone w ekskluzywnej formule RHB (Restructuring hair complex) pomagającej pozbyć się problemów związanych z włosami. Dzięki zawartości argininy, glutaminy, glicyny i ornityny niezbędnych do wzrostu komórkowego, korzeń włosa zostaje wzmocniony, ochronę włókna kapilarnego zapewniają cysteina i cynk, które stanowią dwa główne składniki keratyny, a witaminy z grupy B powodują odnowę torebki włosowej stymulując wzrost włosów. Ochrona przed antyoksydantami, redukcja łupieżu, odbudowa włosów, zahamowanie wypadania, odżywienie skóry i mieszków włosowych, wysoki stopień nawilżenia to tylko niektóre cechy charakterystyczne HairCare, poparte badaniami in vitro.

HAIRCARE bchp.pl

Beautymed, www.beautymed.pl

 

II. NAJLEPSZY PREPARAT DO WYPEŁNIEŃ

StylAge M Lido

Laboratorium Vivacy, dzięki zaawansowanej technologii IPN Like łącząc usieciowany kwas hialuronowy, naturalny antyoksydant (mannitol) oraz lidokainę, stworzyło produkt charakteryzujący się niezwykłą elastycznością. StylAge M Lido gwarantuje wyjątkowo naturalny efekt korekcji i zapewnia pacjentowi najwyższy stopień komfortu podczas zabiegu. Najwyższej jakości kwas hialuronowy o stężeniu 20 mg/g, zamknięty w postaci żelu, bez bólu wypełnia zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry, a mannitol, który naturalnie występuje m.in. w warzywach, owocach czy algach, przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz redukuje ryzyko powstawania siniaków i obrzęków w trakcie zabiegu. Mannitol dodatkowo zabezpiecza kwas hialuronowy przed tzw. „starzeniem oksydacyjnym”. StylAge M Lido to najlepiej sprzedający się produkt z gamy StylAge na całym świecie, który pozwala na uzyskanie bardzo naturalnych efektów, bez względu na rodzaj korekcji i zastosowaną technikę. StylAge M z lidokainą pozwala na wypełnianie zmarszczek, modelowanie kształtu ust i nadawanie im objętości, jak również na korygowanie okolic jarzmowych i skroniowych. StylAge M z lidokainą świetnie sprawdza się również w korekcji doliny łez oraz odmładzania skóry dłoni. StylAge M Lido dostępny jest w opakowaniu 2×1 ml.

StylAge M Lido bchp.pl

Laboratorium Estetyki LEA Vivacy, www.leavivacy.pl

 

III. NAJLEPSZY PREPARAT DO MODELOWANIA TWARZY:

Emervel Volume

Produkt Emervel Volume należy do linii preparatów Emervel. Jest to naukowo opracowana rodzina 5 wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, przygotowanych specjalnie w celu bezpiecznego i długotrwałego likwidowania objawów starzenia.
Preparaty Emervel® zostały wykonane w technologii Optimal Balance Technology™, innowacyjnej metodzie produkcji, starannie przebadanej przez naukowców. Technologia ta zapewnia idealną strukturę każdemu wypełniaczowi Emervel, tak, że perfekcyjnie integruje się on ze skórą i zapewnia jej odpowiednie uniesienie oraz wygładzenie zmarszczek. Produkty Emervel są zróżnicowane pod względem kalibracji i sieciowania. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek, produkty Emervel przeszły dokładne badania kliniczne, aby dostarczyć lekarzom preparaty bezpieczne i skuteczne. Zarówno technologia jak i efekty kliniczne zostały opublikowane w profesjonalnych magazynach medycznych.
Emervel Volume jest preparatem przeznaczonym do zabiegów wolumetrycznych. Pozwala szybko uzyskać młodszy wygląd pacjentów wygładzając zmarszczki i fałdy, odbudowując utraconą objętość tkanek twarzy, nadając kształt i poprawiając kontur żuchwy.
Produkt Emervel Volume jest dostępny w ergonomicznych strzykawkach 1ml, z dodatkiem środka miejscowo znieczulającego – lidokainy. Można go podawać zarówno igłą, jak i kaniulą.
Emervel bchp.plGalderma Polska, www.galderma.pl

IV. NAJLEPSZY PRODUKT DO BIOSTYMULACJI TKANKOWEJ

Regeneris

Regeneris – to program biostymulacji komórek skóry poprzez tzw. Autologiczną Odnowę Komórkową (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regenerację komórek pod wpływem działania własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Żadne laboratorium na świecie nie jest w stanie skomponować tak bogatego w naturalne składniki i dobrze przyswajanego przez ludzki organizm koktajlu. Osocze krwi, poza tak cennymi płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, witaminy A, D, E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe. Tak skomponowany koktajl nie tylko odżywia i nawilży skórę, ale także ją regeneruje.
Oryginalna, szwajcarska technologia Regeneris (RegenACR) to:
• Zarejestrowane zestawy (rejestracja CE, akredytacja TÜV, certyfikat FDA, 21 certyfikatów ISO)
• Wysoka odzyskiwalność trombocytów na poziomie 95%
• Najwyższa czystość PRP – 100% separacja erytrocytów (specjalny żel separacyjny objęty patentem)
• Optymalne stężenie trombocytów i najwyższa aktywność czynników wzrostu (gwarantujące wysoką przeżywalność płytek krwi do 7 dni in vitro/ PDGE 140ľg /ml).
• Jakość potwierdzona licznymi badaniami naukowymi
• Łatwość wykonania – zestawy idealne do gabinetów medycyny estetycznej
Opatentowana technologia Regeneris jest systemem do uzyskiwania pełnowartościowego osocza bogatopłytkowego, która gwarantuje skuteczność, bezpieczeństwo i pełną satysfakcje z zabiegu. Zestawy Regeneris dostępne są w czterech wariantach – Regeneris Classic, Plus, Plus One oraz Extra.

Regeneris bchp.pl
Laboratorium Estetyki LEA Vivacy, www.leavivacy.pl

 

V. NAJLEPSZEURZĄDZENIE DO MODELOWANIACIAŁA

Zeltiq™

Coolsculpting by Zeltiq™ to długo oczekiwane urządzenie, które umożliwia skuteczne, nieinwazyjne zabiegi konturowania ciała i redukcji tkanki tłuszczowej. Firma Zeltiq połączyła naukowe działanie kriolipolizy Cryolipolysis™ z zaawansowaną inżynierią, stwarzając system Coolsculpting. To, co odróżnia zabieg Coolsculpting od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, to zastosowanie zaawansowanej technologii chłodzenia, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe, eliminując je, a jednocześnie oszczędzając wszystkie pozostałe tkanki.
O kriolipolizie Cryolipolysis™
Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda chłodzenia tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy (rozpadu komórek tłuszczowych) bez uszkadzania innych tkanek. Wynikiem tego procesu jest zauważalna redukcja tkanki tłuszczowej w ciągu dwóch do czterech miesięcy.
Kriolipoliza jest oparta na zasadzie, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii (chłodzenie) niż tkanki otaczające. Aplikator zostaje dopasowany do danego obszaru ciała, zasysając próżniowo fałd tłuszczu, a wytwarzane podciśnienie powoduje, że w miejscach poddanych zabiegowi zmniejsza się krążenie krwi. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć komórki) i stopniowo są eliminowane, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.
Coolsculpting by Zeltiq opracowany na podstawie szeroko zakrojonych badań naukowych, jest efektem naukowego przełomu, którego dokonali światowej sławy dermatolodzy, dr Dieter Manstein i dr R. Rox Anderson z Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital, działającym pod naukowym przewodnictwem Harvard Medical School.
Kliniczna skuteczność zabiegu w redukcji tłuszczu została poparta solidnymi dowodami naukowymi.

Zeltiq bchp.pl

Bogdani Dermatologia, www.bogdani.pl

 

VI. ZABIEG ROKU 2015

JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS™. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine jest najbardziej uniwersalnym produktem z kolekcji VYCROSS™. Zabieg z jego wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem estetycznym, charakteryzuje się krótkim okresem regeneracji po iniekcji i jedynie na krótko przerywa codzienne czynności. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine przeznaczony jest do zabiegów w obrębie fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka i linii żuchwy. Zmniejsza lub wygładza linie, zmarszczki i fałdy skóry, nadając jej świeższy i bardziej promienny wygląd, przywraca utraconą objętość policzków i podbródka, zapewniając delikatny efekt liftingujący, pozwala przywrócić owal i objętość twarzy, pozwala zwiększyć objętość ust i zniwelować opadające kąciki ust i linie marionetki. Pomaga skorygować brwi. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się nawet do 15 miesięcy.

Juvederm VOLIFT bchp.pl

Allergan Polska, www.allergan.pl

 

VII. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK PRZECIWSŁONECZNY

Anthelios XL

AKSAMITNY KREM DO TWARZY Z BAJKALINĄ
BARDZO WYSOKA OCHRONA UVB/UVA
Pierwszy produkt przeciwsłoneczny La Roche-Posay z antyoksydacyjnym składnikiem – BAJKALINĄ
Testowany pod kontrolą dermatologiczną
NOWA AKSAMITNA KONSYSTENCJA – nie pozostawia białych śladów, dostępny także w wersji barwiącej, bardzo wodoodporny, bezzapachowy, bez parabenów, niekomedogenny.
POJEMNOŚĆ: 50 ml

ANTHELIOS XL bchp.pl

La Roche-Posay, www.laroche-posay.pl

 

VIII. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK DO PIELĘGNACJI SKÓRY TŁUSTEJ I TRĄDZIKOWEJ

Cetaphil Dermacontrol

DermaControl Cera Trądzikowa – kompleksowa, specjalistyczna pielęgnacja cery trądzikowej w dwóch krokach.

KROK 1 – oczyszczanie

CETAPHIL® DERMACONTROL CERA TRĄDZIKOWA PIANKA DO MYCIA to lekka pianka o udowodnionym klinicznie działaniu, która:
– Skutecznie oczyszcza i łagodzi podrażnienia
– Usuwa nadmiar wydzielanego sebum, zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, przez co zapobiega blokowaniu się porów
– Nawilża i koi skórę
– Jest niekomedogenna (nie zapycha porów), hipoalergiczna
Wskazaniami do stosowania są:
– skóra z trądzikiem młodzieńczym
– skóra przetłuszczająca się
– w trakcie stosowania zaleconej terapii trądziku młodzieńczego, jako preparat wspomagający leczenie i zmniejszający ewentualne podrażnienia
Skuteczne i jednocześnie łagodne dla skóry oczyszczanie Pianką Cetaphil® DermaControl jest możliwe dzięki zastosowaniu nowej generacji kompleksówcynku. Ich innowacyjna struktura pozwala na połączenie dwóch kluczowych dla cery trądzikowej kierunków działania, czyli:
• dokładnego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry
• jednoczesnego działania łagodzącego

Cetaphil Dermacontrol pianka
KROK 2 – nawilżanie

CETAPHIL® DERMACONTROL CERA TRĄDZIKOWA KREM NAWILŻAJĄCO – MATUJĄCY SPF 30 to lekki krem 3 w 1 o udowodnionym klinicznie działaniu, który:
– chroni przed niekorzystnym dla cery trądzikowejpromieniowaniem UVA oraz UVB, jednocześnie nawilżając oraz matując skórę
– zapewnia właściwy poziom nawilżenia i odbudowuje naturalną barierę ochronną skóry, dzięki zastosowaniu unikatowych składników ochronnych np. opatentowany Ceramid – 5
– pozostawia skórę matową, dziękizastosowaniu substancji absorbujących nadmiar sebum i zmniejszające jego wydzielanie
– Niekomedogenny (nie zapycha porów), hipoalergiczny
– dealnie nadaje się pod makijaż
Wielokierunkowe działanie Kremu Cetaphil® DermaControl, które jednocześnie nie obciąża skóry i nie powoduje blokowania porów, jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak: opatentowana technologia oparta o Oleosomy (powstaje emulsja naśladująca budowę ludzkiej skóry), technologia uzupełniająca brakujące w skórze ceramidy oraz zapewniająca efekt matujący technologia Micropearl.

Cetaphil Dermacontrol krem bchp.pl

Galderma Polska, www.galderma.pl

 

IX. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK DO PIELĘGNACJI SKÓRY NACZYNKOWEJ

EAU THERMALE AVENE Antirougeurs FORT

Koncentrat na utrwalone zaczerwienienia
Odpowiadając na potrzeby skóry naczynkowej Laboratoria Dermatologiczne Avene oferują innowacyjną linię dermokosmetyków Antirougeurs, opartych o nowej generacji wyciąg z ruszczyka, który jeszcze szybciej i skuteczniej zmniejsza uciążliwe zaczerwienienia skóry.
Ruszczyk w historii grupy Pierre Fabre pojawił się już w 1961 roku. Jego wzmacniające naczynia krwionośne właściwości, potwierdzono na płaszczyźnie medycznej i został zastosowany w leczeniu zaburzeń żylnych (ciężkie nogi) – między innymi w leku Cyclo 3 czy Bi-Cirkan. Wyniki trwających latami badań klinicznych i naukowych oraz medyczne doświadczenie Laboratoriów Pierre Fabre, dotyczące działania ruszczyka jako leku zostały przeniesione na płaszczyznę dermokosmetyków. Opracowno ekstrakt wyjątkowo bogaty w saponiny.
LINIA Antirouguers to gama produktów do pielęgnacji skóry naczynkowej, oparta o najnowszej generacji, medyczny wyciąg z ruszczyka o maksymalnym stężeniu. Właściwości wzmacniające naczynia krwionośne wyciągu, pozwalają na ukierunkowane bezpośrednio na naczynia działanie, a więc na przyczynę choroby, a nie tylko na jej objawy.
• Wyciąg z ruszczyka skoncentrowany w saponiny (0,3%) – poprawia mikrokrążenie, zwęża naczynia krwionośne powodując zmniejszenie widoczności teleangiektazji
• Metylochalkon hesperydyny – wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne
• Siarczan dekstranu (0,3%) – zmniejsza opuchliznę
• Masło Karité (2%) – odżywia skórę
• Woda termalna Avene (54%) – zmniejsza uczucie gorąca, koi i łagodzi podrażnienia
Konsystencja koncentratu Antirougeurs FORT zapewnia łatwe rozprowadzanie. Silikon tworzy ochronną powłokę na powierzchni naskórka oraz zmniejsza jego szorstkość. Tubka z kaniulą ułatwia precyzyjną aplikację.

Avene Antirougeurs Fort koncentrat na utrwalone zaczerwienienia bchp.pl

Avene, Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska, www.eau-thermale-avene.pl

 

X. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK DO PIELĘGNACJI I REGENERACJI SKÓRY PO ZABIEGACH ESTETYCZNYCH

ZINALFAT

Krem kojąco-regenerujący, tuba 50 ml
Pielęgnacja i ochrona skóry podrażnionej, ze szczególnym uwzględnieniem:
– skóry z objawami miejscowych zmian zapalnych (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry),
– otarć naskórka,
– złuszczeń i/lub pękania nabłonka warg (np. zajady),
– podrażnień skóry po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji,
– skóry przesuszonej, z objawami podrażnień wywołanych przez agresywne czynniki zewnętrzne (np. chlorowana woda, detergenty, inne).
Łagodzenie podrażnień obszarów skóry o wzmożonej potliwości i wilgotności, narażonych na mikrourazy naskórka.
Zinalfat krem skutecznie łagodzi i minimalizujeobjawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, pieczenie, nadmierne złuszczanie), uzupełnia pielęgnację skóry w przebiegu atopowego zapalenia, przyspiesza regenerację naskórka, poprawia wygląd skóry w miejscu stosowania. Zawarty w kremie sukralfat działa kojąco oraz łagodząco, przywracając uczucie komfortu i uspokojenia skóry, a związki miedzi i cynku znane są ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i ochronnych. Ze względu na udokumentowane działanie łagodzące i ochronne, Zinalfat krem polecany jest osobom o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych orazwykazującej niską tolerancję wobec standardowych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Zinalfat bchp.pl

VP Valeant, www.zinalfat.pl

 

XI. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK PRZECIWZMARSZCZKOWY

Liftactiv Supreme/Vichy

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa i ujędrniająca o natychmiastowej i długotrwałej skuteczności.
– INNOWACJA PRZECIWZMARSZCZKOWA OD VICHY:
10 LAT BADAŃ-7 PATENTÓW.
RAMNOZA 5% + NEOHESPERYDYNA + ADENOZYNA + KOFEINA
Pielęgnacja nowej generacji, pozwalająca korygować oznaki starzenia.
Natychmiast, przez cały dzień i długotrwale.
– SKUTECZNOŚĆ potwierdzona w testach instrumentalnych:
Po 4 godzinach wzrost elastyczności skóry + 15%*
W ciągu 1 mies.: wzrost jędrności skóry + 32%**
Natychmiastowo wygładza zmarszczki i powierzchnięskóry.
Od 1.miesiąca efekt liftingu: głębokie zmarszczki zredukowane, skóra widocznie bardziej jędrna.
– DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ:
Testowany pod kontrolą dermatologiczną.
Hipoalergiczny. Zawiera Wodę Termalną z Vichy.

VICHY_-_LIFT_ACTIV bchp.pl

Vichy Laboratoires, www.vichy.pl

 

XII. NAJLEPSZY DERMOKOSMETYK DO REWITALIZACJI SKÓRY

Linia profesjonalnych peelingów do pielęgnacji domowej Iwostin Perfectin

Nowa linia IWOSTIN PERFECTIN to profesjonalne peelingi, oparte o formułę zabiegu dermatologicznego z zastosowaniem kwasów. Zarówno składniki pielęgnujące jak i rodzaje kwasów w każdym preparacie są dostosowane odpowiednio do potrzeb trzech typów cery: trądzikowej, z przebarwieniami, dojrzałej.
W rezultacie peelingi zapewniają dwupoziomowe działanie: 1.Złuszczające i 2.Pielęgnujące, co gwarantuje maksymalny efekt odnowionej skóry już po pierwszej aplikacji, podobny do tego, jaki można uzyskać po profesjonalnym zabiegu dermatologicznym,przy zachowaniu bezpieczeństwa pielęgnacji domowej.
W linii znajdują się trzy produkty:
– Iwostin Perfectin Purritin profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej (kwas migdałowy 5%, kwas laktobionowy 3%, Zincidone®, Eurol BT)
– Iwostin Perfectin Lucidin profesjonalny peeling na noc dla skóry z przebarwieniami (kwas glikolowy 12%, Dermawhite® NF LS, Melavoid)
– Iwostin Perfectin Re-Liftin profesjonalny peeling na nocdla skóry dojrzałej (kwas laktobionowy, Actopontine™, Regenine)
Skuteczność preparatów została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi w Niezależnym Laboratorium Badawczym. Formuły opracowane zostały dla cer problemowych we współpracy z dermatologami i w oparciu o starannie wyselekcjonowane surowce.

Iwostin Peelingi i pipeta bchp.pl

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

 

XIII. NAJLEPSZY SUPLEMENT DIETY

Drainaflore Detox

Drainaflore to wyjątkowa, w 100% organiczna, kompozycja 15 ekstraktów roślinnych o działaniu detoksykującym i regenerującym.
Wyjątkowa kompozycja m.in. dziewanny, rozmarynu, cykorii, czarnego bzu, czarnej rzodkwi, śliwki i łopianu skutecznie:
Wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowegopoprzez regulowanie naturalnego mechanizmu wydalania i przywrócenie jelitom prawidłowego rytmu pracy.
Stymuluje regenerację komórek wątroby i poprawia funkcjonowanie wielu innych narządów (m.in. płuc, nerek, skóry).
Wspomaga działanie i zwiększa efektywność innych suplementów diety (np. Cellimine) poprzez oczyszczanie (przygotowanie) organizmu do kuracji.
SKŁADNIKI
Wyciąg z kłącza perzu właściwego Agropyron repens
Wyciąg z liści rozmarynu lekarskiego Rosmarinus officinalis
Wyciąg z korzenia cykorii podróżnik Cichoria intybus
Wyciąg z kwitnących pędów dziewanny wielkokwiatowej Verbascum thapsiforme
Wyciąg z liści macierzanki tymianek Thymus vulgaris
Wyciąg z liści brzozy brodawkowej Betula pendula
Wyciąg z korzenia łopianu większego Arctium lappa
Wyciąg z liści jesionu wyniosłego Fraxinus excelsior
Sok z suszonej śliwki Prunus domestica
Sok z winogron Vitis vinifera
Sok z owoców bzu czarnego Sambucus nigra
Sok z korzenia czarnej rzodkwi Raphanus sativus
Sok z liści aloesu zwyczajnego Aloe vera
Pojemność: 20 ampułek po 15 ml

SUPER DIET Detoks Drainaflore bchp.pl

Bio-Profil Polska, www.bioprofil.pl

 

Tekst za: dermatologia-estetyczna.pl

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.