Perły Dermatologii 2016 wybrane

Posted on
Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetyczny (SLDE) ogłosiło wyniki dwunastej edycji konkursu „Perły Dermatologii Estetycznej”. – Lekarze wybrali produkty, które są ich zdaniem najbardziej bezpieczne, efektywne, sprawdzone i skuteczne – mówiła podczas październikowej konferencji prasowej dermatolog dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska prezes SLDE

Prawo głosu w konkursie „Perły Dermatologii Estetycznej” mają lekarze. W tym roku organizatorzy stworzyli 14 kategorii, w których do wyboru było blisko 50 różnego rodzaju preparatów, dermokosmetyków i urządzeń. Największa liczba głosów w każdej z kategorii decydowała o wygranej produktu. Głosowano do 20 września 2016 r. Opisy wszystkich nominowanych produktów można było znaleźć na stronie SLDE. O konkursie informował też portal rynekestetyczny.pl.

Oto zwycięskie produkty w 14 kategoriach:

1 Najlepszy preparat do mezoterapiineauvia-organic-hydro-deluxe

 

Neauvia Organic Hydro Deluxe (ITP S.A.) – Jak mówiła podczas konferencji prasowej dr Kinga Nicer, wiceprezes SLDE jest to produkt, który w swoim składzie ma wysoko stężony kwas hialuronowy połączony z 0,01% hydroksyapatytu wapnia. – Dzięki temu preparat ma silne działanie przebudowujące skórę – zwracała uwagę.

Już po pierwszym zabiegu daje efekt wyraźnego nawilżenia i zagęszczenia skóry, oraz napięcia i pobudzenia do produkcji kolagenu. Zdaniem dr Nicer preparat nadaje się do wszystkich okolic ciała. – Fakt, że jest pakowany po 5 ml pozwala pracować na dużych powierzchniach – zauważyła. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne

2  Najlepszy preparat do wypełnieństylage_lido_m

StylAge M Lido (Laboratorium Estetyki Lea Vivacy) – Zdaniem dr Kingi Nicer jest to produkt niezwykle uniwersalny, nadający się właściwie do każdej okolicy twarzy od dolinę łez, po czerwień wargową. – Może być wykorzystany do modelowania policzków lub do wargi białej – zauważyła pani doktor.

Dzięki zaawansowanej technologii, łącząc usieciowany kwas hialuronowy, naturalny antyoksydant (mannitol) oraz lidokainę, stworzono produkt, charakteryzujący się wyjątkową elastycznością. Jak mówiła dermatolog, preparat jest bardzo lubiany przez lekarzy. – Ma największą sprzedaż z całej gamy produktów StylAge na świecie – informowała dr Kinga Nicer.

3 Najlepszy preparat do modelowania twarzyrestylane-volyme

Restylane Volyme (Galderma Polska) – Jak zauważyła dr Kinga Nicer lekarze, praktykujący dermatologię estetyczną znają ten preparat pod nazwą Emervel Volume. Produkt został przez producenta włączony do linii preparatów Restylane, która jest naukowo opracowaną serią różnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, przygotowanych specjalnie w celu bezpiecznego i długotrwałego likwidowania objawów starzenia.

– Jest to produkt do modelowania twarzy, niezmiernie plastyczny, dający naturalne efekty – komentowała podczas konferencji prasowej dr Kinga Nicer. Przeznaczony jest też do zabiegów wolumetrycznych. Pozwala wprawnemu lekarzowi stosunkowo szybko uzyskać młodszy wygląd pacjentów, wygładzając zmarszczki i fałdy, odbudowując utraconą objętość tkanek twarzy, nadając jej kształt i poprawiając kontur żuchwy.

4. Najlepszy preparat do rewitalizacji okolicy oka

Allergan Pringy : Packaging Juvederm Volbella. Photo Lucien Fortunati
Allergan Pringy : Packaging Juvederm Volbella. Photo Lucien Fortunati

Juvederm Volbella with Lidocaine (Allergan Polska). – Według dr Kingi Nicer fakt, że produkt ma płynną konsystencję w strzykawce, ułatwia lekarzowi wykonanie zabiegu w okolicy oka. – Jest to bardzo trudny obszar do korekcji – zastrzegała.

Produkt powstał w oparciu o innowacyjną technologię Vycross, która pozwala na wykorzystanie niższego stężenia kwasu hialuronowego. Dzięki temu ewentualny obrzęk po zabiegu jest mniej widoczny i szybciej ustępuje, co w okolicy oka jest szczególnie istotne. Pozwala to pacjentom na bardzo szybki powrót do codziennych zajęć. Mamy do cztynienia z wszechstronnym wypełniaczem, umożliwiającym m.in. redukcję zmarszczek wokół delikatnej okolicy oka i jej pełną rewitalizację.

5 Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowejlinerase

Linerase (BD Aesthetic) – Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska podkreślała, że jest to dla lekarzy ważna kategoria. – Jako dermatolodzy zajmujemy się skórą i chcemy ją leczyć, rewitalizować. Takie efekty pomagają uzyskiwać właśnie preparaty do biorewitalizacji – tłumaczyła podczas konferencji prasowej.

Przyznała, że do Linerase lekarze podchodzili z dużą ostrożnością. Ten nowy preparat kolagenowy jest na rynku mniej więcej od dwóch lat. Jednak w końcu zyskał uznanie dermatologów do tego stopnia, że właśnie otrzymał Perłę Dermatologii. – Efekt poprawy jakości skóry po podaniu produktu jest ewidentnie widoczny, czy jest to skóra twarzy szyi, dekoltu, rąk łokci, czy kolan. Preparat stymuluje powstawanie kolagenu – tłumaczyła Barbara Walkiewicz-Cyrańska. – Można wykonać pojedynczy zabieg, albo zaproponować pacjentowi serię trzech procedur – dodała.

6  Najlepsze urządzenie do regeneracji i odbudowy skóryplexr

PLEXR (Ravisage) – Jak zauważyła prezes SLDE technologia plazmowa uzyskała znaczącą większość głosów w tej kategorii. – Jest to urządzenie wykorzystujące zjonizowany gaz do celów terapeutycznych – informowała dermatolog. Jej zdaniem ta nowa technologia (pojawiła się w Polsce dopiero w zeszłym roku) będzie się rozwijać.

– Sporo gabinetów jest zainteresowanych tym urządzeniem, ponieważ daje możliwość działania na powiekach – mówiła Barbara Walkiewicz-Cyrańska i dodawała, że ta okolica jest bardzo trudna z punktu widzenia lekarza. – Często nie mamy co zastosować u kobiet, które nie decydują się na zabiegi chirurgii plastycznej – przyznawała. Jej zdaniem stąd duża popularność tej technologii, która umożliwia takie działanie.

W kategorii urządzeń kapituła konkursu „Perły Dermatologii 2016” zdecydowała się przyznać dwa wyróżnienia. Jedno dla innowacyjnej technologii laserowej – Fotona 4D (BTL Polska), drugie dla sprzętu wykorzystującego zogniskowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości – Ultraformer III (Bogdani Dermatologia).

7 Zabieg roku 2016princess-lift

7-princess-liftPrincess Lift (Croma Pharma) – Jak tłumaczyła dr Kinga Nicer, są to specjalne nici, mające szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających wygląd twarzy i nie tylko. – Tego typu produkty już na stałe zagościły w naszych gabinetach – przyznała wiceprezes SLDE. Jak wyjaśniała Princess Lift to nici całkowicie wchłanialne, rewitalizujące, liftingujące.

– Jest bardzo wiele rodzajów i wiele zastosowań tych produktów – dodała. Zdradziła, że w swoim gabinecie lubi korzystać z nici szczególnie w przypadku zabiegów podnoszenia owalu twarzy.

8 Dermokosmetyczna nowość rokumelascreen

Krem do rąk Melascreen fotostarzenie SPF50+ (Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique) – Jako dermatolodzy bardzo dziękujemy za ten krem – mówiła dr Kinga Nicer i tłumaczyła, że pacjentki gabinetów estetycznych często dbają głównie o twarz. – Dopiero z wiekiem zaczynają zwracać uwagę na szyję i dekolt a na końcu zajmują się rękami – zauważała.

Według niej bardzo trudno jest uświadomić, szczególnie młodszym kobietom, konieczność dbania o dłonie. – Mając ten dermokosmetyk możemy nawilżać skórę dłoni a z drugiej strony rozjaśniać ją i chronić przed fotostarzeniem – stwierdziła.

9  Najlepszy dermokosmetyk przeciwsłonecznykrem-ochronny-spf-50-iwostin-solecrin-purritin

Krem ochronny SPF 50 + Iwostin Solecrin Purritin (Nepentes Pharma) – Jak informowała dr Kinga Nicer jest to krem przeznaczony szczególnie dla osób ze skórą łojotokową lub trądzikową.

– Ten produkt jest dobrze oceniany przez pacjentów z takimi problemami, co ma niebagatelne znaczenie, ponieważ na ogół mają oni problem z dobraniem sobie jakichkolwiek kosmetyków, szczególnie jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną – mówiła.

10 Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowejsebiaclear

Sebiaclear Active (Filorga Poland) – Dr Kinga Nicer potwierdziła to, czego można się było spodziewać, że pacjenci trądzikowi stanowią dużą grupę w gabinetach dermatologów estetycznych.

– Ich częste pytanie to: „jaki krem stosować na codzień, żeby skóra się nie świeciła, żeby uzyskać zmatowienie i lepiej wyglądać?” – mówiła lekarka i stwierdziła, że krem Sebiaclear Active został w tym roku uznany przez dermatologów za najlepszą odpowiedź na to pytanie.

11 Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry naczynkowejuriage-roseliane

Krem Uriage-Roseliane (Bio Profil Polska) – Jak zauważyła dr Kinga Nicer osoby z cerą naczynkową to kolejna istotna grupa pacjentów w gabinetach dermatologów estetycznych. Przypominała, że w takich przypadkach poza leczeniem dermatologicznym pielęgnacja jest bardzo ważnym elementem terapii.

– Trudno lepiej zdobyć wdzięczność pacjenta, niż łagodząc rumień i uczucie pieczenia. Ten krem właśnie takie ma działanie – mówiła.

12 Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji skóry wrażliwejcetaphil

Gama Cetaphil (Galderma Polska) – Ta gama kosmetyków od dwunastu lat niezmiennie cieszy się uznaniem dermatologów i już po raz dwunasty została nagrodzona. – To chyba nikogo nie dziwi. Od wielu lat lekarze uznają tą serię za najlepszą do pielęgnacji w szczególności skóry wrażliwej – przyznała dr Kinga Nicer.

Na gamę składa się w sumie pięć produktów od emulsji micelarnej do mycia, chusteczek oczyszczjących, poprzez balsam do twarzy i ciała po kremy intensywnie nawilżający i lipoaktywny.

13 Najlepszy dermokosmetyk do pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach estetycznychzinalfat

Krem regenerująco-kojący Zinalfat (VP Valeant ) – Zdaniem dr Kingi Nicer tego typu produkty są niezbędne w praktyce dermatologa estetycznego. – Lekarze pracują na różnego rodzaju preparatach, natomiast ten jest niewątpliwie często wybierany – mówiła. Osobiście ceni go ponieważ oprócz działania nawilżającego, łagodzącego, antyoksydacyjnego jest to produkt, który może wykorzystywać w wielu dermatologicznych wskazaniach.

Krem skutecznie łagodzi objawy podrażnień (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia i napięcia skóry, nadmierne złuszczanie), przyspiesza i ułatwia regenerację naskórka oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia. Co istotne nie zawiera barwników, kompozycji zapachowych ani konserwantów.

14 Najlepszy dermokosmetyk przeciwzmarszczkowyce_ferulic

C E Ferulic (SkinCeuticals) – jak wyjaśniała dr Kinga Nicer jest to serum, które zawiera kwas askorbinowy, tokoferol i kwas ferolowy w niewielkim stężeniu. – To produkt do stosownaia dziennego. Bardzo dobrze nawilża oraz regeneruje naskórek.

Specjalna formuła serum zwiększa naturalną zdolność skóry do ochrony przed negatywnym wpływem środowiska i wspomaga neutralizację wolnych rodników.

Perła dla kobiet

Specjalna „Perła Dermatologii Estetycznej 2016” została przyznana Ewie Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”, znakomitej aktorce i piosenkarce. – Co roku kapituła konkursu przyznaje nagrodę wyjątkowej kobiecie – mówiła podczas konferencji prasowej dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Przypomniała, że w zeszłym roku otrzymała ją Urszula Dudziak.

Mówiąc o tegorocznej laureatce nagrody Ewie Błaszczyk prezes SLDE podkreślała jej niezłomny charakter oraz wielką siłę ducha. – Myślę, że jest inspiracją dla wielu z nas do przezwyciężania codziennej szarości – mówiła.

Dodała, że tegoroczna Perła dla Ewy Błaszczyk jest ukłonem w kierunku siły kobiet. – Pani Ewa będzie z nami podczas gali w marcu przyszłego roku, kiedy Perły będą uroczyście wręczane – zapowiedziała prezes SLDE.

Źródło: rynekestetyczny.pl/SLDE

 

 

 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.