Peeling kwasami

Posted on

Oczyszczanie twarzy, to podstawa dla tych, którym zależy na ładnym i zdrowym wyglądzie skóry. Sam makijaż (nawet najlepszymi kosmetykami) nie pomoże bez solidnej podstawy, jaką jest zadbana cera. Warto więc fachowo podejść do jej pielęgnacji.

Jakiś czas temu pokazywałam wam zabieg Regeneris, który oprócz wygładzenia zmarszczek uporał się z moim (dość późnym) trądzikiem. Teraz postanowiłam profesjonalnie rozprawić się ze śladami po nim. A ponieważ ostra zima w tym roku nas omija, postanowiłam wykorzystać ten czas na zrobienie peelingu twarzy za pomocą kwasów.

Zabieg polega na nałożeniu za pomocą pędzelka przezroczystej, nieco lepkiej substancji, którą na początku pozostawiamy na twarzy przez 20 minut.

kwasy

Podczas pojedynczego zabiegu nakładane miałam kolejno trzy warstwy preparatu ( dwie pierwsze to kwas fenolowy, ostatnia to kwas migdałowy o wysokim stężeniu) Z kolejnym każdym zabiegiem czas stopniowo wydłużamy. Oczywiście rozpoczynam go od oczyszczenia i zdezynfekowania skóry twarzy i szyi.

Podczas nakładania substancji z zawartością kwasu możemy odczuwać lekkie mrowienie lub pieczenie. To normalne i nie należy panikować 😉 Kolejnym krokiem jest zneutralizowanie działania kwasu przeznaczonym do tego preparatem. Ostatnim etapem jest nałożenie kojąco nawilżającej maski z alg.

algi maskamaska z alg

 

 

 

 

Zieloną papkę o, delikatnie mówiąc, nieprzyjemnym zapachu (chcesz być piękna, to cierp!) trzymamy pod przykryciem z folii aluminiowej ok. 20 minut. To czas na relaks 😉 Po zmyciu maski możemy bez problemu zrobić makijaż i wrócić do normalnych codziennych czynności.

folia po zabiegu kwasami

maska z alg nakładanie

 

maska

Po pierwszym zabiegu czujemy, że nasza skóra jest zaczerwieniona (ten efekt mija po paru godzinach), sucha i napięta. Po kilku dniach zaczyna się łuszczyć. Ważne jest, aby się opanować i nie zdzierać odstającej skóry! Pełny efekt zabiegów zobaczymy dopiero po zakończeniu kuracji. Najkorzystniej jest wykonać serię 4 – 5 zabiegów w około tygodniowych odstępach.

Przeciwwskazania do zabiegów kwasami:

– ciąża,
– otwarte rany,
– odmrożenia,
– poparzenia,
– choroby tkanki łącznej,
– choroby autoimmunologiczne,
– cukrzyca,
– stosowanie doustnych retinoidów (pochodnych witaminy A).

 

 

Profesjonalny peeling kwasami zalecany jest przy:
trądziku,
łojotoku,
szarej, zmęczonej skórze,
zmianach pigmentacyjnych,
bliznach,
pierwszych zmarszczkach mimicznych,
głębszych zmarszczkach.

 

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.