Operacja plastyczna ud – szczupłe uda w zasięgu skalpela

Posted on
operacja plastyczna ud
Plastyka ud to zabieg, który pomoże nam pozbyć się nadmiaru skóry z ud. Często wykonuje się go razem z zabiegiem liposukcji, dzięki czemu uda stają się szczuplejsze i ładnie wymodelowane.

Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby, które:

– w krótkim czasie straciły sporo kilogramów

– posiadają sporą ilość wiotkiej skóry na udach

– posiadają nadmiar skóry po zabiegu liposukcji

– chcą wymodelować kształt ud

– straciły jędrność skóry w tej okolicy

Często bywa tak, że pomimo ćwiczeń i diety bardzo ciężko jest uzyskać pożądany kształt ud. Wówczas wskazana jest konsultacja w klinice chirurgii plastycznej, w celu ustalenia możliwości przeprowadzenia zabiegu plastyki ud i/lub liposukcji.

Ważne jest, aby nie traktować tego zabiegu jako zamiennika dla odchudzania i ćwiczeń, ponieważ jest to ostateczne rozwiązanie, stosowane gdy nic innego nie przyniesie pożądanego rezultatu.

Trwający od 2 do 3 godzin zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Wielkość nacięcia zależna jest od rozległości zabiegu i może wahać się od kilku do kilkunastu centymetrów. Nacięcia przeprowadza się w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne. Jedną z możliwości jest cięcie: rozpoczynając od pachwiny, wzdłuż linii włosów łonowych, do połowy uda. Wszystko jednak zależne jest od indywidualnych warunków pacjenta (anatomii, ilości skóry).

Podczas zabiegu chirurg napina warstwy skóry i usuwa nadmiar tłuszczu i zbędną skórę. Pozostałe tkanki napina się w taki sposób, aby wymodelować pożądany kształt ud.

Na zakończenie zakładane są szwy oraz reny odprowadzające nadmiar krwi i osocza.

Po dwóch dniach opatrunki zamieniane są na bieliznę uciskową, która minimalizuje opuchliznę i wpływa na kształtowanie konturu ud.

Po operacji plastycznej ud w klinice spędzamy kilka dni na obserwacji. Podczas pierwszej doby po zabiegu zalecane są krótkie spacery, dzięki którym unikniemy ryzyka powstania zakrzepów

Dolegliwości bólowe, obrzęki i zasinienia mogą utrzymywać się jeszcze przez dwa tygodnie od zabiegu. Do pełnej dyspozycyjności wracamy po około miesiącu.

Plastyka ud wiąże się z ryzykiem pozostawienia mniej lub bardziej widocznych blizn.

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.